Spadl vám telefon do vody? Víme, jak jej zachránit Snad to přežije

3. květen 2021
2 min. čtení
0 videí

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • cellbreaker-3. květen 2021

    Kristepane, to jsou zase "rady odborníka" :( Jakékoli použití tlakového vzduchu a to i ústy vše jen zhorší, protože vždy posune vodu do útrob přístroje! Naopak je třeba použít odsávání tj. v domácích podmínkách co možná nejvýkonnější vysavač (jemuž pár kapek samo neublíží) a to s úzkým štěrbinovým nástavcem, aby se co největší odsávací výkon soustředil na co nejmenší plochu. Předtím je třeba přístroj co možná nejrychleji osušit co to půjde co nejsavějším materiálem - výborný je kupř. toaleťák, kuchyňská utěrka jak papírová, tak látková nebo froté ručník atd. Dále pak: Vysoušecí výkon rýže je naprosto směšný = absolutně nedostatečný! Jediná rozumná možnost po předchozím hrubém osušení savým materiálem + vysavačem je řádně vysušený desikant s co možná největší hydroskopicitou. V běžném reálu je to v troubě (lze i v mikrovlnce) vzdušné vlhkosti zbavený silikagel [v mikrovlnce 650W (NE VÍCE!) 2 minuty, v troubě při 100°C (NE VÍCE!) 5 minut, samozřejmě rozprostřený v co nejtenčí vrstvě]. Pozor, po takovém vysoušení je samozřejmě hodně horký, tedy další manipulace je vhodná až po zchladnutí pod 40°C [pro urychlení chladnutí ho vysypte opět v co nejtenčí vrstvě kupř. na (pochopitelně suchý, čistý a chladný) pečící plech], abyste se nespálili jak vy, tak přístroj, plastový zejména + sklu nedělá tepelné pnutí rovněž nijak dobře. Nejlepší je s ním přístroj neprodyšně uzavřít kupř. ve vzduchu co možná nejvíce zbaveném plastovém sáčku, vhodná je i zavařovačka s víčkem na závit či plastový potravinový box. Čím více silikagelu použijete, tím lepších výsledků dosáhnete. Pro co možná nejlepší výsledky doporučuji silikagel opakovaně vysoušet co hodinu až dvě a to alespoň 5x za sebou. Více udělat nelze, tedy kromě modlení ;)

    Odpovědět 
  • Denuščin Bjoušek-3. květen 2021

    Radši bych si je měl nechávát?? díky za skvělé tipy!

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.