Součástky od Huawei a ZTE jsou tímto zakázány. FCC společnosti označilo jako bezpečnostní hrozbu Další rána pro Huawei?

27.11.2019 06:00 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Čínské firmy Huawei a ZTE mají problém. Americká Federální komise pro spoje (FCC) totiž jednomyslně prohlásila, že jsou firmy ohrožením národní bezpečnosti.
  • Největšími odběrateli těchto firem jsou ve Spojených státech především operátoři, kteří mohou využívat prostředky z vládních fondů. To již nebude možné.
  • Ve vládním fondu je k dispozici celkem 8,5 miliardy dolarů, tedy téměř 197 miliard korun.

Americká vláda dělá co může, aby zamezila nákupu technologií od zmíněných čínských společností a tohle je prozatím poslední krok. Nařízení bude platné zřejmě až v příštím roce, Huawei už se ale oproti rozhodnutí FCC ohradilo a považuje ho za nezákonné.

Huawei je již od letošního května zařazené na černou listinu spojených států, což znamená, že nemůže obchodovat s americkými firmami, pokud nedostaly výjimku. Čínská společnost se již také nemůžu účastnit vytváření sítí 5G ve Spojených státech. Komise FCC se nyní totiž definitivně a jednohlasně usnesla, že čínské technologie budou muset operátoři a ostatní nahradit, což by mělo vyjít zhruba na dvě miliardy dolarů (zhruba 46 miliard korun). Nakupování síťových technologiích za vládní peníze je v Americe tímto zakázáno.

Součástky a komponenty od Huawei či ZTE využívají především operátoři na venkově USA, protože jsou levnější. Jako náhradní dodavatelé se nyní nejpravděpodobněji jeví společnosti Nokia a Ericsson. Případnou obměnu součástek a komponent by mohla částečně zaplatit americká vláda a mělo by se jednat zhruba o polovinu, tedy jednu miliardu dolarů.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.