Sony překvapuje! Vlajková Xperia 1 II má zpět 3,5 mm jack a láká na skvělé foťáky Vypadá to na zajímavé telefony

24.02.2020 10:15 / od Honza Nuc
foto:  Sony
  • Japonská společnost Sony představila nové telefony pro letošní rok. Zaujmou především fotoaparáty a dobrými displeji.
  • Vlajkový model navíc nabídne také 3,5 milimetrový konektor, jenž u většiny modelů od ostatních výrobců chybí.
  • Vlajková Xperia 1 Mark II vás však vyjde na 31 tisíc korun a střední třída v podobě Xperie 10 Mark II na téměř 10 tisíc korun.

Sony Xperia 1 II

Prvním telefonem je Sony Xperia 1 II (Mark two). Pro telefony od japonského Sony poměrně zvláštní název, na druhou stranu se potvrdily původní informace o pojmenování Xperií. Bude se jednat o ultimátní zařízení, které nabídne všechno, co od telefonu očekáváte. Na zadní straně je trojice objektivů, které si berou inspiraci v řadě fotoaparátů Sony Alpha v kombinaci s optikou ZEISS.

Hlavní senzor má 12Mpx se světelností f/1.7 s optickou stabilizací a ostřením na oko převzatého z fotoaparátů Alpha, dále zde najdeme 12Mpx teleobjetiv se světelností f/2.7. Teleobjektiv nabídne optickou stabilizaci a trojnásobný optický zoom. Posledním fotoaparátem je 12Mpx širokoúhlý se světelností f/2.2. Všechny objektivy mají navíc ostření PDAF, což se hodí při ostření na pohyblivé objekty. Ještě musím zmínit ToF senzor. Co se týče videa, Xperia 1 II zvládne natáčet až ve 4K při 60 FPS/2K ve 120 FPS a je zde optická i pětiosá gyro-EIS. Vepředu pak máme 8Mpx selfie kamerku.

Na přední straně je 6,5" 4K OLED displej rozlišením 1644x3840 pixelů s poměrem stran 21:9 a jemností 643 ppi. Displej je krytý odolným sklem Corning Gorilla Glass 6. V poslední době hodně frčí displeje s vysokou obnovovací frekvencí 90 či 120 Hz. Sony má sice displeje s klasickou 60Hz obnovovací frekvencí, ale podle všeho upravilo animace a prostředí systému tak, aby bylo rychlejší a uživatelé tak měli pocit, že mají až 90Hz displej. Jak moc dobře to bude fungovat ještě uvidíme. Novému vylepšení říká Sony Motion Blur.  Displej by měl být každopádně nádherný na pohled. Uvidíme, jaká bude svítivost na slunci.

Uvnitř telefonu jinak tepe nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 865 vyrobený 7nm technologií a podporou 5G sítí.. Procesoru asistuje 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, která je rozšiřitelná o microSDXC karty. Bohužel zde ještě nemáme nové rychlé úložiště UFS 3.0, ale "pouze" UFS 2.1. Výkonu ale bude mít telefon na rozdávání.

Potěší také stereo reproduktory, které nyní míří z horní i vrchní strany displeje přímo na uživatele telefonu, takže při sledování videí budete mít krásný zvuk. Co už je opravdu raritou je pak 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek, jenž už většina výrobců do svých vlajkových modelů nepřidává. Potěší také baterie o kapacitě 4000 mAh (s bezdrátovým 15W nabíjením), čtečka otisků prstů na boku zařízení a také certifikace IP65/IP68.

Cena telefonu byla ovšem v ČR stanovena na 30990 Kč, což je enormní suma za telefon od Sony a pravděpodobně také ortel smrti.


Sony Xperia 10 II

Další telefon představuje velký skok oproti generaci z loňského roku a Sony Xperia 10 II už není plastovým telefonem. Kompaktnější 6" Full HD+ OLED displej je opět v poměru stran 21:9 a zařízení je tak zaměřené hlavně na ty, kteří nemají rádi hodně velké telefony. Uvnitř zařízení tepe procesor Snapdragon 665 v kombinaci se 4GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm. Výkon tedy nebude až tak velkolepý, ale na běžné používání i hraní her to bude bohatě stačit.  Na zadní straně nalezneme 12Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a 8Mpx širokoúhlý objektiv. 

Přední i zadní stranu telefonu kryje odolné sklo Gorilla Glass 6 a zařízení je dokonce voděodolné. Xperia 10 II splňuje certifikaci IP65/IP68, což je u střední třídy hodně velká rarita. Oproti loňskému modelu Sony navýšilo kapacitu baterie na 3600 mAh. Sice to není pořád žádná sláva, ale navýšení baterie je vždycky dobrý krokem. Čtečka otisků prstů je umístěná na boku zařízení, což mám na Sony hodně rád.

Prozatím nevíme cenu, protože Sony žádnou neoznámilo ani u jednoho z představených modelů. Pokud se však u Xperie 10 II udrží cena na deseti tisících korunách, mohlo by se pro Sony jednat o úspěch. Dobrý displej, v pohodě výkon i fotoaparáty a kombinace skla a kovu. Cena tohoto modelu je stanovena na příjemnějších 9490 Kč.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.