Sony o ceně PlayStationu 5 mlčí, a tak ji vyzradil Amazon Konečně se máme od čeho odpíchnout

11.06.2020 17:00 / od Michal Šrajer
foto:  Sony
  • Amazon UK zalistoval už nyní dvě varianty PlayStationu 5 s 1TB a 2TB úložištěm.
  • Web ale prozatím ukazuje u obou verzí stejnou cenu, takže nevíme, ke které částka patří a zda je vůbec pravdivá.
  • Možná nám prozradí více dnes samotné Sony na streamu.

Sony bylo zatím ohledně ceny PlayStationu 5 velice opatrné. Zatím jsme jen slyšeli o tom, že PS5 nemíří nutně na co nejnižší cenu, ale chce být rozhodně tou nejvýhodnější volbou hráčů. Konkrétní částka však zůstane patrně ještě dlouho tajemstvím, jelikož Sony chce údajně počkat až na cenu Xboxu a na dnešním PS5 streamu není pravděpodobné, že by se cena objevila. Avšak to, že bude mlčet oficiálně Sony ještě neznamená, že se nemůžeme dozvědět něco z jiných zdrojů. 

Třeba takový Amazon UK zase jednou zaperlil a zalistoval předem několik PS5 titulů od Rockstarů a dalších vývojářů, ale zejména zanesl do databáze také dvě verze PlayStationu 5. Podle Amazonu bude stát PlayStation 5 nemalých 599 liber. To je v přepočtu téměř 18 tisíc korun, což je masivní nárůst ceny oproti PS4, byť to letos nemůže nikoho překvapit. Ve světě telefonů jsme si na vyšší ceny už zvykli. 

Zvláštně zní ale fakt, že Amazon uvádí tuto cenu u modelu PS5 s 1TB úložištěm i 2TB. Pokud je tedy cena pravdivá, tak jí musíme ještě přiřadit ke správnému modelu. Pokud by to byla cena vyšší verze, tak zní cena vcelku fér, avšak obchody většinou jako první zalistují nejnižší variantu. To už tak potěšující zpráva není. Mimochodem, pokud přemýšlíte, jak je možná, že je zalistovaná 1TB varianta, když samotné Sony řekl, že uložiště PS5 bude mít podivných 825 GB kvůli speciálnímu přístup Sony k SSD, tak je možné, že se hovořilo jen o skutečně využitelné paměti. 

PlayStation 5 bude mít totiž tak rychlé SSD, že je budou moci hry využívat částečně v podstatě jako takovou RAM. Systém a hry si tedy ukrojí z úložiště logicky větší paměť, takže by nebylo zvláštní, že si samotný PlayStation vezme do rezervy sám o sobě 175 GB. V každém případě se pravdu dozvíme snad již brzy. Prozatím se těšme na všechny hry a snad i design PS5, který Sony odhalí dnes. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.