Sony má údajně prodloužit podporu Android aktualizací u svých vlajek Ze dvou na tři léta

02.09.2020 15:00 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Jihokorejský Samsung před nedávnem oznámil, že u vybraných modelů telefonů prodlouží softwarovou podporu ze dvou let na tři roky.
  • To samé podle dostupných informací plánuje zavést také japonská společnost Sony.

Dostupné informace naznačují to, že Sony chystá u telefonu Xperia 1 II prodloužit softwarovou podporu ze dvou na tři léta. Tím pádem by telefon dostal také aktualizaci na Android 13, který dorazí v roce 2022. Stejně dlouhou podporu by měla dostat také ještě nepředstavená Xperia 5 II, která má taktéž dostat aktualizaci na operační systém Android 13. Berte však na vědomí, že informace není stále oficiálně potvrzená ze strany Sony.  

Pokud jste majitelé posledních telefonů Xperia, nebudete se bohužel radovat všichni. Modely Xperia 1, Xperia 5 a Xperia 10 II totiž takovou softwarovou podporu nedostanou a budete se muset spokojit jen s Androidem 11. Telefony Xperia 10, Xperia 10 Plus a Xperia 8 a 8 Lite pak zůstanou pouze u verze Android 10. Příslib prodloužené podpory je tedy jen u nejnovějších modelů.

Prozatím tedy musíme jen čekat, až japonské Sony oficiálně informaci potvrdí. Prozatím se totiž jedná o pouhé spekulace, i když pocházejí přímo z Japonska.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Jarka Metelka-3. září 2020

    Děkuji za článek. Jsem majitel veteránu Xperia Z3 16gb který už zoufale volá po odchodu do důchodu. Čekám na nové iPhone právě kvůli softwarové podpoře která je pro mě důležitá vlastnost telefonu. Jako alternativu mám některý nadcházející Pixel s 5g nebo právě tento model Xperie 5II. Namačkávací hardwarové tlačítko fotoaparátu které mám tak rád dnes asi opravdu používají jen telefony od Sony. 1. Zajímalo by mě které další telefony mají popřípadě také mechanickou spoušť fotoaparátu. 2. Jaké telefony mají nejdelší softwarovou a bezpečnostní podporu klidně i v rámci samotné nadstavby jako je např. Miui 3. Má smysl ještě oživit Xperia z3 nějakým custom rom? S pozdravem Jarka

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.