Sony chystá letos další vlajkové telefony bez displeje v poměru 21:9 Každý si vybere ideální vlajkové Sony

07.02.2019 14:55 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Sony letos vsadí ve velkém na poměr displeje 21:9, ale nabídne i tradičnější poměr 18:9
  • Potvrzuje to nový záznam hned tří vlajkových modelů Xperia s Quad HD+ displejem

Další vlajková Xperia může spoustu lidí na první pohled odradit svým displejem. Sony se chystá u řady telefonů nasadit svůj CinemaWide displej v protáhlém poměru 21:9, což určitě mnoho lidí neocení. Telefon bude tenký ale vysoký a nebude se snadno ovládat jednou rukou. Podle posledních informací může mít ovšem Sony řešení pro každého. 

Byly totiž nalezeny profily hned tří nových Xperií s označením J8110, J8170 a J9110. Tyto telefony mají přitom rozlišení 2880 x 1440 pixelů, což nám dává Quad HD+ rozlišení v poměru kolem 18:9. Jde o vcelku běžné rozlišení pro telefony s notchem či průstřelem, což by bylo u Sony poprvé. A jak víme, že tyhle modely reprezentují vlajkové telefony? Inu, můžete to bezpečně určit podle zmíněného kódového označení.  

Sony má totiž jich roky stejné značení svých Xperií. Písmo značí vždy rok uvedení. Takže třeba XZ1 a XA1 měly kódové jméno začínající na “G”, zatímco loni začínaly Xperie XZ3, XA2 a podobně zase na písmeno “H”. Písmeno “I” pak padlo letos na mezigenerační telefony, kterým bude Xperia XA3 a “J” patří pozdějším telefonům pro letošní rok. První číslo za písmenem poté u Sony vždy značí třídu - 8 pro vlajky, 9 pro vlajky s dual-SIM, 3 pro střední třídu a 4 pro střední třídu s dual-SIM. Zbývající čísla poté určují specifický model a variantu. 

Nyní tedy můžeme už bezpečně určit, kam nově odhalená zařízení patří. Kupříkladu chystaná Xperia XA3 se objevuje pod jménem I4113, což odpovídá zařazení do letošní střední třídy. Model s označením J8110 je tedy letošní single-SIM variantou vlajkové lodě a další uniklá označení skrývají buď jiné vlajkové modely jako Compact či Premium, nebo se jedná jen o jiné paměťové/regionální varianty toho samého telefonu. Tak to bychom měli a teď už se umíte do budoucna vyznat i v dalších telefonech Sony.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.