Sony Alpha 7C je nejmenším fullframem na trhu Určen pro YouTubery i pro tvůrce vlogů

15.09.2020 17:30 / od Honza Nuc
foto:  Sony
  • Společnost Sony představila nový fullframový fotoaparát Alpha 7C a také zoomový objektiv FE 28-60 mm a blesk HVL-F28RM.
  • Samotná Alpha 7C je nejmenším fullframovým fotoaparátem na světě

Fotoaparát Alpha 7C je zařízením s nejmenším a nejlehčím fullframovým tělem na světě s automatickým ostřením a videem ve 4K. K foťáku Sony nabízí také nový objektiv FE 28-60 mm se zoomem a světelností f/4-5,6.

"Jsme odhodláni vytvářet ty nejlepší možné nástroje s ohledem na potřeby našich zákazníků," vyjádřil se ředitel produktového marketingu Sony Europe Yann Salmon Legagneur. "Nový fotoaparát Alpha 7C a zoomový objektiv FE 28-60mm jsou vybaveny mnohými z našich nejpokročilejších technologií ve zcela novém designu. Jedná se o nejmenší a nejlehčí systém fullframového fotoaparátu a zoom objektivu na světě. Tvůrcům se otevírá zcela nový svět možností, nabízí jim nekompromisní sílu plnoformátového systému, který se vejde do dlaně," dodal. 

Alpha 7C má 35mm plnoformátový snímač CMOS Exmor R s 24,2 Mpx. Rozměry fotoaparátu jsou 123 x 71,1 x 89,7 mm a váha činí 509 gramů. K tomu dostanete vylepšený pětiosý stabilizační systém, přepracované závěrky a monokovovou konstrukci, která se často využívá u karoserií aut i letadel. Výhodou je také výklopný LCD displej, který ocení převážně lidé při natáčení vlogů a dalšího podobného obsahu.

Co se týče ISO, tak jeho horní hodnota standardní citlivosti je 51 200, ale dá se rozšířit až na 50 - 204 800. Fotoaparát podporuje i 16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW. Hodí se také Real-time Tracking, což je funkce, která využívá umělou inteligenci a dokáže skvěle zaostřovat. Nechybí ale ani už známé Real-time Eye automatické ostření, tedy ostření takzvaně na oko, což funguje nejen na lidi, ale také na zvířata. Ostření funguje i při natáčení videa, které lze natáčet až ve 4K (3840 x 2160). Nahrávat lze ale i Full HD záběr při 120 FPS.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.