Sony A7s III a FE 12-24mm f/2.8 GM se o měsíc odkládají a nový záhadný foťák ponese nejspíš jméno A5 Čekáme skoro 5 let, tak to ještě měsíc vydržíme

25.06.2020 09:08 / od Petr Hudec
foto:  Sony
  • Sony A7s III se odkládá zhruba o měsíc
  • Druhým představeným foťákem bude nejspíš A5
  • Nový objektiv Sony 12-24 f/2.8 GM nebude vůbec levný

Již zítra, 26. 6. mělo dojít k představení nového fotoparátu Sony A7s III, nástupce legendárního A7S II zaměřeného na video. Jak jsme vás již informovali v minulém článku, nebylo jisté, zda tento termín měla být prezentace pouze pro média a obchodníky nebo  zda mělo dojít k představení i pro veřejnost. Celé odhalení se však posouvá zhruba o měsíc, respektive na druhou polovinu července. Pravý důvod se pochopitelně nikdy nedozvíme, ale v kuloárech se spekuluje, že Sony by rádo vydalo svůj produkt až po Canonu EOS-R5, který se představí 9. července.

Vzpomínáte si, když jsme spekulovali nad druhým foťákem, který byl zaregistrován, avšak jeho vydání by mělo být pravděpodobně později? Vypadá to, že oním druhým foťákem, registrovaným pod označením WW850128, bude Sony A5. Úplně nový foťák, taková vstupní brána do světa fullframe. Cena by měla být do $1000, tím pádem u nás lehce pod 30.000,-Kč po započtení cla a dph.

To, že první jmenovaný foťák je určitě Sony A7s III, potvrzují i první novináři, kterým se tento týden dostal zbrusu nový model do ruky. Hodně bude záležet na tom, kolika lidem Sony foťák ukázalo a jak moc je bude hryzat nutkání se o novém foťáku někde rozpovídat. Předpokládám, že do oficiálního představení určitě ještě nějaké parametry vyplují na povrch. Zatím je totiž známé to, že minimálně bychom se měli dočkat 4k ve 120fps a 8k se zatím neočekává. 

V červenci se také dočkáme představení nového prémiového objektivu 12-24 f/2.8 GM a cena se očekává minimálně na $3000, tzn minimálně 90.000Kč.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.