Soli radar v Pixelu 4 je mnohem komplexnější, než se myslelo Propracovaná technologie

16.03.2020 12:20 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • Google Pixel 4 je zajímavým telefonem především kvůli senzorům, jež se ukrývají v jeho čele, tedy prostoru nad displejem.
  • Americký technologický gigant nyní zveřejnil, jak skupina senzorů v zařízení funguje.

Díky senzorům v Pixelu 4 mohou uživatelé ovládat telefon pomocí gest rukou. Funkce se jmenuje Motion Sense a jak jsme se mohli již dříve přesvědčit, nefunguje vždy stoprocentně. I tak se jedná o technologii, která je ve světě mobilních telefonů ojedinělá.

Srdcem Motion Sense je radar, který funguje na krátké vzdálenosti a říká se mu Soli. Radar vysílá rádiové vlny do okolí, které se následně odrážejí od objektů v blízkosti zpět do senzoru. Díky odraženým vlnám umí senzor také zjistit, jak daleko se objekt nachází a dokonce jak je velký. Google má navíc speciální algoritmus, v rámci nějž Soli zaznamenává sice pohyb u telefonu, ale nezaznamenává žádný obraz. Tím pádem nezaznamenává tvář ani žádné konkrétní rysy osob.

Inženýři v Google také pracovali na tom, aby byl Soli radar co nejmenší a vlezl se do telefonu. Podle dostupných informací se jednalo o opravdový oříšek, ale nakonec se zmenšení senzoru povedlo. Pracovníci Googlu se také museli vypořádat se zhoršením signálu kvůli radiovým vlnám. Problémů bylo zajisté spousta, ale americké společnosti se nakonec podařilo senzory vyladit. Co přesně Soli radar "vidí" se můžete podívat na následujícím odkazu.

Pokud by vás zajímalo podrobně, co všechno senzory umí, můžete si přečíst blogový příspěvek od Jaime Liena a Nicholase Gilliana z Googlu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.