Snapdragon 875 má podporovat až 100W nabíjení. Zvýší se však jeho cena Výrobci i zákazníci si připlatí

30.06.2020 12:00 / od Honza Nuc
  • Podle nejnovějších informací by měl vlajkový procesor Snapdragon 875 pro rok 2021 podporovat ultra rychlé nabíjení.
  • Vyjádřil se k tomu leaker Digital Chat Station s tím, že se bude nabíjení hodit především pro herní telefony.

Qualcomm plánuje představit nový výkonný procesor pro vlajkové modely mobilních telefonů Snapdragon 875, který by měl být připravený na trh dorazit už v prvním čtvrtletí roku 2021 ve zbrusu nových zařízeních. Výkonný procesor bude zřejmě vyrábět tchaj-wanská společnost TSMC (která přestává vyrábět Kiriny pro Huawei), a to nejmodernější 5nm technologií. Procesor by měl mít nové jádro Cortex-X1 jako primární a tři další velká jádra Cortex-A77.

Výkon ale samozřejmě bude něco stát a Qualcomm si za něj nechá pořádně zaplatit. Podle dřívějších informací už společnost Xiaomi, a jistě mnoho dalších, přemýšlí nad cenami nových vlajkových modelů. Snapdragon 875 bude údajně stát až 250 dolarů, což je v přepočtu necelých 6 tisíc korun. Současný procesor Snapdragon 865 přitom stojí maximálně 4 tisíce korun. Navýšení pořizovací ceny samotného telefonu tak bude zřejmě signifikantní, pokud tedy výrobci neušetří na některých komponentech a nenasadí do svých vlajkových modelů třeba horší senzory.

Nižší cenovce navíc ani nepřispívá fakt, že by měl nový Snapdragon podporovat 100W nabíjení. Mobilní výrobci samozřejmě prozatím na trhu nemají tak rychlé nabíjení a prozatím víme jen o 65W rychlonabíjení. Nyní se ale výrobci jako je OnePlus, Huawei nebo i Vivo a Oppo nebudou muset tolik "omezovat" a mohou nasadit rychlejší nabíjení. To však může taky výrazně ovlivnit cenu.

Jisté je tedy jedno. Snapdragon nabídne skvělý výkon i rychlé nabíjení, ale Qualcomm si za něj nechá hodně připlatit, což může zvednout už tak vysokou cenu vlajkových modelů. Zřejmě se tak stane běžné, že vlajkové modely Androidu budou stát přes 30 tisíc korun.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.