Snapdragon 8150 je nezastavitelný. Zadupal konkurenci v dalším benchmarku Umělá inteligence bude další doménou nového procesoru

21.11.2018 15:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Uniklo skóre chystaného Snapdragonu 8150 v benchmarku měřící umělou inteligenci
  • Drak si zvládl nahrabat celých 220 tisíc bodů a je tak s přehledem nejsilnějším procesorem pro Android v tomto benchmarku
  • Pro srovnání Kirin 980 od Huawei zde dostal jen 120 tisíc bodů

V dnešní době už se výkon čipsetů v telefonech neměří jen v samotném výkonu procesoru (CPU) a grafiky (GPU). Všichni výrobci začínají stále více spoléhat na umělou inteligenci, a tak vznikly rychle i benchmarky, ve kterých lze výkon procesorů v umělé inteligenci změřit. Kupříkladu Huawei sází na umělou inteligenci ve velkém a očekává se tedy, že jejich procesor Kirin 980 bude kralovat. Skutečnost je však úplně jiná. 


Mate 20 Pro v tomto konkrétním benchmarku zaostal dokonce těsně za OnePlus 6 se Snapdragonem 845. Jen pro srovnání je zde také Pixel 3 XL se Snapdragonem 845 s mnohem nižším skóre, což lze ovšem vysvětlit. Google používá totiž ve svých procesorech samostatný koprocesor pro umělou inteligenci a ten se zde nijak neprojeví. Berte tedy výsledky s rezervou. Každopádně je zajímavé, že rozdíl mezi Kirinem 980 a 970 je pouze nějakých 15 %, byť Huawei proklamoval všude dvojnásobné zlepšení. Tady jde vidět, že nezáleží jen na způsobu měření, ale také na zvoleném metru. 

Pryč ale od Huawei. Důvodem tohoto článku je přeci jen fakt, že se v tomto benchmarku objevil nyní také ještě neodhalený Snapdragon 8150. Ten už nedávno unikl v AnTuTu, kde překonal i nové iPhony a nyní dokazuje svou sílu i zde. Chystaná novinka kraluje s velkým náskokem 220 tisíc bodů a je téměř dvojnásobně silnější než Kirin 980 se 120 tisíci. Možná ještě zajímavější může být ale výsledek nový Madiateku Helio P80, který je na druhém místě s rovněž velkým odstupem oproti novému Kirinu či letošnímu Snapdragonu a zaznamenal obrovský mezigenerační skok. To však nemění nic na tom, že Snapdragon 8150 bude ve správných rukou příští rok očividně kralovat svým výkonem všem telefonům na trhu


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.