Slibná Nokia 7.1 Plus pro čínský trh se představuje. Bude nakonec levnější, než se čekalo Poměrem ceny a výkonu asi nikoho nezklame

16.10.2018 15:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Cena přitom startuje na velice lákavých 6,6 tisících korunách a šplhá až k 11 tisícům v závislosti na verzi
  • Nechybí ani velká baterie nebo duální foťák, který má dokonce i optickou stabilizaci
  • Nový telefon má 6,18palcový Full HD+ displej, silný procesor Snapdragon 710 a až 6 GB RAM

Po včerejších spekulací to máme dnes černé na bílém oficiálně. Nokia X7 (neboli Nokia 7.1 Plus pro globální trh) byla dnes představena v Číně, a nakonec se jedná o atraktivnější zařízení, než se čekalo. Telefon je na první pohled zvětšenou Nokií 7.1, jež se představila před pár dny. Bytelné tělo je tak vyrobeno z kvalitního hliníku série 6000 a skla. Předek už tak atraktivně nevypadá, avšak 6,128placový Full HD+ IPS displej by mohl překvapit. Má sice celkem velký notch i bradu, ale také údajně skvělou čitelnost na slunci, dobrý kontrast a přesné barvy. Navíc zvládá tento HDR panel upravovat i tradiční SDR obsah na HDR.  

Uvnitř těla pak najdeme silný Snapdragon 710 a 4/6 GB RAM. Interní úložiště se dělá v 64GB, nebo 128GB verzi. Slot pro microSD karty nesmí chybět stejně jako 3,5mm jack či NFC, VoLTE a Dual SIM. Dále baterie má 3500 mAh a k telefonu dostanete i rychlé 18W nabíjení skrz USB-C, jenž nabije 50 % kapacity za 30 minut. Možná jen trochu zamrzí předinstalovaný Android 8.1 Oreo, ale nejnovější Android Pie je už přislíben díky programu Android One.  

Slibně působí také hlavní duální fotoaparát. Hlavní 12Mpx senzor Sony IMX363 má totiž velké 1,4mikrometrové pixely, světelnost f/1.8 a dokonce i optickou stabilizaci, kterou doplňuje rovněž elektronická. Za to dostává HMD velký palec nahoru, jelikož takovou stabilizaci postrádají velice často i mnohem dražší zařízení. Druhý senzor má 13Mpx a bude sloužit patrně jen pro měření hloubky ostrosti stejně jako u menší Nokie 7.1. Oba fotoaparáty nesou samozřejmě logo ZEISS a vepředu máme 20Mpx kamerku, které v horším světle spojuje více pixelů do jednoho pro světlejší snímky. Ve fotoaplikaci nesmí chybět portrétní režim či umělá inteligence. 

Nokia X7/7.1 Plus vypadá jako velice zajímavý telefon, ale o jejím úspěchu rozhodne především cena. Zařízení je totiž levnější než jeho předchůdce. Po přepočtu a započítání daně stojí nejlevnější verze 4/64GB jen 6,6 tisíc korun. Silnější varianta 6/64GB by mohla být k mání za 7,8 tisíc korun a až ta nejvyšší 6/128GB varianta stojí už 11 tisíc korun


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.