Slavné hry Infinity Blade mizí z App Storu. Už si je nikdo další nestáhne Epic Games se loučí s revoluční herní sérií

12.12.2018 09:50 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Studio Epic Games se rozhodlo stáhnout všechny hry Infinity Blade s App Store
  • Hru si mohou ponechat ti, kteří ji už mají nainstalovanou, ale nový hráči mají smůlu
  • Pokud jste hru dříve již vlastnili, můžete si ji stále zpětně nainstalovat a postupně zmizí i tato možnost

Píše se rok 2010 a Apple zve na své podium při představování nových iPhonů zástupce známého herního studia Epic Games. Ten převezme slovo a ukáže nám vůbec první mobilní hru běžící na Unreal Enginu 3, který známe z počítačů a konzolí. Tou hrou bylo akční fantasy Infinity Blade, které bylo první velkou mobilní hrou s úchvatnou 3D grafikou. Hra se stala okamžitě nesmírně populární, dočkala se dvou pokračování a nikdy neopustila exkluzivní stáje iOS. 

Poslední hra ovšem vyšla už před pěti lety. Herní trh se totiž velice rychle změnil a s ním i Epic Games. V dnešní době má studio mnohem žhavější želízko v ohni jménem Fortnite, díky kterému se společnost topí v penězích. Dalo se tedy čekat, že série Infinity Blade ustoupí do pozadí, což se také stalo, ale nikdo si nemyslel, že by se Epic své cenami ověnčené herní série úplně zbavil. A přesto se tomu tak stalo. 

Epic Games oznámilo, že stahuje všechny díly Infinity Blade z App Storu. Pokud hru vlastníte, tak vám zůstane a chvilku si ji budou moci stáhnout zpětně i ti z vás, kteří jí vlastní, ale už jí smazali. Ostatní ale mají smůlu a už si dost možná nikdy Infinity Blade nezahrají. Což mě velice mrzí. Osobně jsem tuto hru velice rád hrál ještě na mém stařičkém iPhonu 5 a marně jsem doufal, že se někdy dostane na Android. Inu, mým nadějím je teď definitivní konec. 

Vývojářské studio své rozhodnutí ospravedlňuje tak, že se snaží svým hráčům poskytnout vždy co nejlepší podporu a nejlepší možný zážitek. S vývojem několika projektů najednou se však stalo velice náročným úkolem podporovat zároveň Infinity Blade. A jelikož podpora nedosahuje standardů společnosti, tak hra raději zmizí, než aby kazila pověst Epicu, který se u mobilních hráčů proslavil mnohem více až nyní Fortnitem. Stejně to zní ale jako pouhé výmluvy, jelikož všechny díly Infinity Blade byly za ty roky od vydání dost odladěné hry.  

Zmizet z obchodu hry nemusely, a naopak si mohl Epic šplhnout a zbavit hry všechny poplatků/mikrotransakcí a vydat je prostě zdarma. Nastal by nepochybně obrovský příval hráčů, o hrách by se opět mluvilo, lidé by dostali přístup ke skvělým hrám a Epic by byl za hrdinu. Bohužel se však musíme s těmito hrami, které sklízely v hodnoceních vždy samé 9/10 rozloučit. Snad se někdy dočkáme podobně návykového akčního RPG pro mobily. Moc jich totiž není. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.