Sláva! Vlajkové Xiaomi Mi 10 má mít mnohem větší baterii Patrně i ultra rychlé nabíjení

30.12.2019 17:39 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Podle posledních spekulací má mít standardní verze Xiaomi Mi 10 možná až 4800 mAh baterii.
  • Tu by mohlo doplnit rovněž nové 66W drátové nabíjení, jenž nabídne údajně lepší Mi 10 Pro.
  • Zcela vyloučenou není ani bláznivé 50W bezdrátové nabíjení.

O nadcházející vlajkové lodi od Xiaomi se toho zatím kupodivu moc neví. Přesněji nevíme skoro nic. Spoluzakladatel Xiaomi se však už na sociálních sítích zmínil o Mi 10 Pro, takže lze očekávat opět také standardní verzi Mi 10. I ta bude mít nepochybně jako vždy téměř stejnou výbavu, tentokrát kupříkladu v podobě Snapdragonu 865, ale menší ústupky ve prospěch nižší ceny se určitě najdou. 

Krom jistého procesoru zatím ale o Mi 10 vůbec nic nevíme s jistotou a všechno jsou jen dohady. Foťák by měl údajně pocházet z Mi Note 10, případně bude o něco lepší, ale nemáme třeba ani render zad a počet objektivů. Stejně tak musíme brát tedy s lehkou dávkou skepticismu také dnešní zprávu, že má mít standardní Mi 10 baterii o kapacitě 4500 až 4800 mAh. Přesnou hodnotu prý zatím nemáme, ale v každém případě půjde o minimálně třetinový nárůst kapacity oproti Mi 9, což je výborná zpráva. 


Je však otázkou, zda zachová Xiaomi také rychlé bezdrátové nabíjení, nebo jej obětuje ve prospěch snížení nákladů. Zatím se spekuluje pouze o ultra rychlém kabelovém nabíjení, které dostane Mi 10 Pro z 0 na 100 % za 35 minut. Důkazem má být tento rok v Číně certifikovaná 66W nabíječka Xiaomi. Společnost má ve své sbírce také projekt neuvěřitelného 50W bezdrátového nabíjení, ale s tím bych zatím nepočítal. Dodnes je problém sehnat bezdrátovou nabíječku nad 15 W a zahřívání telefonů ani při této rychlosti se nepovedlo dokonale odladit.  

V každém případě mám jako uživatel Mi 9 radost. Baterie je v podstatě jediným větším mínusem telefonu a Xiaomi hodlá očividně příští rok odladit vše k dokonalosti. Teď už jen aby se telefon vešel cenou stále pod 15 tisíc korunDiskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Harvan Lukáš-30. prosinec 2019

    No paráda tak nejen že se nedá sehnat mobil s OK foťáky pod 6,3 palců a teď je trend rvát tam i autobaterii, takže sehnat mobil pod 190g bude nemožné. Stačí přitom 3Ah a rychlý bezdrát ve stylu mi9.

    Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.