Sláva! Tmavý režim se konečně dostává i do aplikace Facebook Zatím jen pro některé uživatele

29. červen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Aplikace Instagram, WhatsApp i Messenger, všechny ve vlastnictví Facebooku, už tmavý režim v mobilních aplikacích mají.
  • Dříve vlajková aplikace Facebooku však stále takovou možnost postrádala, až doposud.

Sociální síť Facebook má už svou největší slávu za sebou. Je jasné, že je síť stále populární a mezi uživateli oblíbená, postupně ji však vytlačují mobilní aplikace jako je Instagram nebo Tik Tok, které nabízejí převážně obsah zaměřený na fotografie či videa. Facebook je samozřejmě nabízí taktéž, ale ve webovém prohlížeči je optimalizace tristní a aplikace taktéž za moc nestojí. Samotný Facebook se spíše zaměřuje právě na Instagram, WhatsApp nebo Messenger, tedy appky, jež patří pod jeho křídla.

Reklama

Konečně se ale dostává řada i na dříve "vlajkovou loď", a to samotnou aplikaci Facebook. V poslední době dostali uživatelé nový vzhled, který více sjednocuje podobu v systémech Android a iOS. Aplikace má tak daleko modernější prostředí, které už není tak fádní a zastaralé jako dřív. Uživatelé však poměrně dlouho čekali na funkci tmavého režimu, což je poměrně překvapivé, když uvážíme, že v dnešní době je právě tmavý režim hodně populární. Všechny ostatní aplikace od Facebooku už jej mají.

Nyní však přichází radostná zpráva od uživatele @NotFridayCraig, který na Twitteru sdílel snímky obrazovky jeho aplikace Facebook, která už konečně nabízela i tmavý režim. Dle informací z příspěvku se jedná o aplikaci pro iPhony běžící na systému iOS 14. Je tedy pravděpodobné, že Facebook odesílá aktualizace některým uživatelům, aby tmavý režim vyzkoušeli a pak ji začne šířit ve větším. 

Reklama

Pravděpodobně se tak dočkáme tmavého režimu v iOS i Androidu už velice brzy, možná už v rámci týdnů. Je však otázkou, zda Facebook funkci zpřístupní všem uživatelům. Není tomu totiž dávno, kdy někteří uživatelé dostali nový vzhled Facebooku ve webovém prohlížeči. Ačkoliv kolega Michal používá nový vzhled už několik měsíců, mně ho sociální síť doposud nenabídla ani k vyzkoušení. Na světě tak jsou dvě různé verze sítě a podobné to může být i s aplikací. Snad ale ne.


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.