Skutečný skvost! ASUS nám ukázal na CESu notebook s nejtenčími rámečky na světě Veletrh nám začíná náramně

07.01.2019 10:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Nový ZenBook S13 má pouze 2,5mm rámečky kolem svého krásného 13,9palcového displeje
  • V tenkém a lehoučkém těle může sídlit procesor Intel Core i7, 16 GB RAM či dedikovaná grafika od NVIDIE
  • Nechybí ani dobrá portová výbava, velká baterie či čtečka otisků prstů v displeji

CES 2019 nám konečně začíná, a to pěkně zostra. Dnešek odstartoval stylově ASUS svým nádherným notebookem, který mi vyrazil dech svých vzhledem. Dočkali jsme se totiž nové generace ZenBooku S, přičemž už označení vám může naznačit, v jakém duchu se celý stroj ponese. Řada “S” byla vždy navržena tak, aby byla co nejmobilnější a nový ZenBook S13 je toho zářným důkazem. 

ASUSu se podařilo nacpat nádherný 13,9palcový LED IPS displej do ještě menšího hliníkového těla, přičemž tou největší chloubou jsou zde stejně jako v případě dnešních smartphonů rámečky. Tento krasavec má rámečky a tloušťce pouhých 2,5 mm, což z něj děla notebook s nejtenčím rámečky na světě. Displej tak vypadá naživo neuvěřitelně, jelikož pokrývá neuvěřitelných 97 % přední strany a ani samotnou kvalitou tento 4K panel rozhodně nezklame. Je to opravdu úžasná podívaná. Nic podobného jsem doposud nespatřil a obraz doprovází navíc i slušný zvuk z duálních reproduktorů SonicMaser Premium. 


Zajímavý je také v podstatě “obrácený notch”. Aby kamerka nemusela být někde vespod a nemířila na vás z nelichotivého úhlu zespoda, umístil jí ASUS do výstupku nad displej. Na obrázku to může vypadat zvláštně, ale ve skutečnosti to notebooku i tak velice sluší, a navíc má tohle řešení příjemný vedlejší efekt. Víko se za tento výstupek velice pohodlně otevírá i jednou rukou

Krom rámečků ve mně však zanechalo skvělý dojem také celé tělo. To je tenké jen 12,9 mm, což vede výrobce opět k dalšímu sloganu, ve kterém označuje nový ZenBook jako “nejtenčí notebook na světě s dedikovanou grafikou”. Tou je mimochodem NVIDIA GeForce M150, což není nic extra, ale lepší než integrovaná grafika od Intelu a pořád musím smeknout, že se tahle karta do ZenBooku vůbec vešla. Navíc to nejde poznat ani na hmotnosti, jelikož ta činí jen necelých 1,2 kilogramů. Konstrukčně je zkrátka ZenBook S13 impozantní po všech směrech. 

Pokud jde o zbytek hardwaru, tak najdeme uvnitř buď nový procesor Intel Core i5-8265U, nebo silnější i7-8565U. Procesor může doplňovat až 16 GB RAM, maximálně 1TB SSD a také portová výbava není vůbec špatná na tak tenký stroj. Máme tu dvě USB-C, plnohodnotné USB 3.1, slot pro microSD kartu a 3,5mm jack pro sluchátka. To vše doprovází také návyková čtečka otisků prstů v touchpadu pro bleskové odemykání. Jen škoda, že tu nejsou ty USB-C porty s podporou Thunderbolt 3. Náladu může ale každému zase napravit baterie o kapacitě 50 Wh, jež má zaručit až 15 hodin používání na jedno nabití. 

Čím více jsem se na ZenBook S13 díval, tím více jsem jej nechtěl dát z rukyBudu zcela upřímný. Když jsem na stánku ASUSu ZenBook S13 poprvé spatřil byl jsem unešen jeho designem a čím více jsem se na něj díval, tím více jsem jej nechtěl dát z ruky. Je to nadherný a nepochybně velice dobře vybavený stroj, který přijde na trh v prvním čtvrtletí roku v modré a zlaté barvě. Bohužel však není známá cena a ta bude pro mnohé hlavním oříškem. Nejvyšší řada ZenBooků patřila vždy mezi ty dražší přístroj, takže očekávám cenu nad 35 tisíci korunami. Na druhou stranu dostanete za ty peníze něco skutečně unikátního. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.