Skuteční terminátoři se blíží. Robot Atlas dokáže proběhnout i překážkovou dráhou Společnost Boston Dynamics opět vylepšila svého slavného robota

17.10.2018 09:55 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Nová verze robota Atlas nám předvádí ve videu svůj parkurový běh
  • Žádná překážka jej nezastaví a dokáže vyskákat až na 40cm schody

Roboti se budou nepochybně postupně rozšiřovat do všech částí našich životů a jejich vývoj pokračuje mílovými kroky dopředu. Už jsme si mohli zvyknout na roboty s věrnými lidskými rysy v obličeji, robotické číšníky či malé plošiny, které vás doprovodí až k vašemu terminálu na letišti, a ještě vám odvezou zavazadla. Jedno však zatím robotům stále chybí, a to plynulý a rychlý pohyb. Zatím se často roboti buď pomaleji potácejí, nebo jezdí rychle na kolečkách, což ovšem většinou zamezuje jejich využít v nerovném terénu a podobně. 

Výjimku tvoří dnes již dobře známý robot Atlas od společnosti Boston Dynamics. Tento stroj si prošel za posledních pár let už několika verzemi a s každou se znatelně zlepšuje. Nejprve ohromil svět lehkým poklusem uprostřed lesa po nerovném povrchu mezi stromy. Poté se naučil balancovat na jedné noze a nedávno předvedl dokonce i salto. Dost možná největší pokrok přichází ovšem až teď s “Parkour” verzí robota. Atlas má totiž až nyní dostatek výpočetního výkonu, aby zvládal koordinovat bez chyby pohyby všech svých končetin, a hlavně mu díky obří baterii nepřekážejí ani kabely.

Díky tomu zvládne proběhnout bez potíží i překážkovou dráhu, kde musí přeskakovat různé překážky a vyskákat po až 40 cm vysokých schodech. Inženýři z Boston Dynamics se zkrátka opět překonali a všichni konspirační teoretici tak už můžou začít spřádat teorie o skutečných terminátorech, kteří se stanou metlou lidstva. Prozatím má však technologie prezentována na Atlasu jiné využití, jelikož tvůrci by rádi viděli podobného robota jako záchranný prostředek, který dokáže dostat lidi z nebezpečných situací bez ohledu na terénní podmínky. 
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.