Skrytá funkce Messengeru! Může odhalit lidi, kteří volají z neznámých čísel Zkušenost s cizími čísly má zřejmě každý

23.08.2019 13:22 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Apple foto:  Huawei foto:  Sony foto:  ASUS foto:  HTC foto:  Honor foto:  Xiaomi foto:  Essential foto:  Google foto:  LG foto:  Microsoft foto:  Motorola foto:  Nokia foto:  Sony foto:  Realme foto:  OnePlus
  • Určitě se vám již minimálně jednou stalo, že vám volalo číslo, které neznáte a viděli jste ho poprvé.
  • Dá se to řešit různými způsoby - hovor ignorovat a nebo přijmout s rizikem, že vás bude otravovat člověk z call centra a nabízet levnou elektřinu.
  • Když nevíte, jestli telefon můžete zvednout, volajícího si podle čísla můžete najít pomocí Messengeru, který má v telefonu téměř každý.

Budu psát vlastní zkušenost. Občas se mi stane, že mi volá nějaké číslo, které nemám uložené v kontaktech a není mi ani samo o sobě povědomé. U takových čísel jsem většinou opatrný a nerad je zvedám. Popravdě se málokdy stane, že bych pro mě neznámé číslo napoprvé ihned zvedl. Vždy si ho první prolustruju na internetu, kde samozřejmě existují stránky, kde zjistíte, že se jedná o nabídku na změnu elektřiny nebo různá call centra.

Mnohdy se ale stane, že tyto stránky o čísle nemají žádné údaje. Co tedy dělat? Nedávno mi jeden známý poradil, že Messenger má zajímavou funkci. Do té chvíle jsem si ani neuvědomil, že by šel Messenger takto využít. Tím tedy děkuju svému známému a o zajímavý tip se podělím i s vámi.

Když mi zavolá pro mě neidentifikovatelné číslo a žádný z dostupných webů o něm nemá žádné informace, jdu do aplikace Messenger a zkusím přidat uživatele podle telefonního čísla (postup vidíte na obrázku). Stačí číslo zadat do kolonky a poté kliknout na "Přidat kontakt". 

Pokud má majitel telefonního čísla ono číslo spárované s Facebook účtem (což spousta lidí má), zobrazí se vám konkrétní jméno člověka. Uvedu příklad - zadám telefonní číslo 123 456 789 a k číslu je přiřazený facebookový účet třeba Jana Nováka. 

Takto zjistím, jestli volajícího znám a je to můj známý, kamarád nebo kolega z práce. No a pokud volajícího neznám, hovor dál ignoruji a čekám, jestli dotyčný nenapíše třeba SMS s tím, kvůli čemu volá.

Pro mě je teď Messenger daleko užitečnějším pomocníkem, než býval předtím. Je důležité na závěr zmínit, že ne vždy vám Messenger po zadání čísla vyhledá konkrétní osobu. Messenger najde pouze lidi, kteří ono číslo mají k účtu přiřazené a pokud číslo k žádnému účtu přiřazené není, aplikace nevyhledá žádnou osobu.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.