Šílené! KFC chce tisknou kuřecí nuggety pomocí 3D tiskárny Dali byste si?

20.07.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  kfc.cz
  • KFC má ambiciózní plány ve svém fast foodovém byznysu. Plánuje totiž rozšířit nabídku o kuřecí nuggety vytištěné na 3D tiskárně.
  • První nuggetky by mohli ochutnat lidé už na podzim, konkrétně v Moskvě. Tam KFC spustí zkušební provoz.

Americká fast foodová společnost KFC (Kentucky Fried Chicken), která působí po celém světě, chystá velkou změnu ve výrobě kuřecích nuggetek. Řetězec restaurací se domluvil s ruskou společností 3D Bioprinting Solutions a ze spolupráce mají vzniknout kuřecí pochoutky, které vytiskne 3D tiskárna.

Kuřecí nuggetky vytisknuté v 3D tiskárně budou opravdu z klasického těstíčka typického pro KFC. Co se týče kuřecího masa, tak se 3D tiskárna bude snažit napodobit co nejvěrněji chuť masa tak, aby zákazníci nepoznali rozdíl. Tiskárna bude tisknout stále z "masového" materiálu, takže žádné náhražky nebo možnost pro vegany a vegetariány. Kuřecí nuggetky bývají ve většině připadů stejně tvořené z rozemletého kuřecího masa, které je pak obalené v těstíčku. Zřejmě by se tak nemělo jednat o zásadní změnu v chuti. Změna je vesměs čistě ve výrobě.

Důležité ale je, že by ono maso mělo být vytvořené uměle. Stejně jako se již spousta firem po celém světě snaží vytvořit umělé lidské orgány, i KFC by rádo vytvořilo umělé kuřecí maso, aby v budoucnu nemuselo využívat, alespoň z části, klasická kuřata. První kousky vytištěných nuggetek by mohli zákazníci vyzkoušet už letos na podzim v Moskvě, hlavním městě Ruska. A proč zrovna Rusko? Jak jsem psal úvodem, společnost 3D Bioprinting Solutions je totiž ruská a je tedy logické, že první nuggetky z 3D tiskárny půjdou do prodeje právě tam. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-20. červenec 2020

    Křidýlko nebo stehýnko? :D Tricatel RULEZ :P Já věděl, že to jednou přijde... I když kdo jednou poznal AgentBurešFoo(j)ds, toho už nic nepřekvapí/nerozhází ;)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.