Sice je rozporuplný, ale frčí. Tesla Cybertruck má už přes 200 tisíc předobjednávek Možná přijde i menší model

25.11.2019 11:59 / od Michal Šrajer
foto: techarena.cz
  • Cybertruck je i nadále velice rozporuplným autem, jehož design rozdělil fanoušky na dva tábory.
  • To však nezabránilo 200 tisícům lidí, aby Tesle hodily každý tisíce dolarů do kasičky.
  • Musk už nyní zvažuje fyzicky menší verzi Cybertrucku.

Cybertruck je jedním z nejextrémnějších a nejrozporuplnějších aut poslední doby. Někomu přijde tak odvážný design, který si chválí i tvůrce Blade Runneru, ošklivý a hloupý. Jiným, jako jsem například já, přijde zajímavý, originální a zkrátka “cool”. Vždyť je to auto, které jako by přímo vyjelo z fabriky ve hře Cyberpunk 2077.  

To je však vedlejší. Ať už je váš názor na design jakýkoli, nikdo nemůže popřít skvělou výbavu, kterou se automobil chlubí. Ať už jde o výkon, tažnou sílu, prostorný interiér, vysoký dojezd, možnost dobíjet ostatní elektromobily nebo korbu, kterou lze pokrýt solárními panely a modifikovat dle gusta. Pro Američany, kteří pick-upy žijí a dýchají, zní taková “mašina” velice lákavě. Byť se najdou i tací, kteří chtějí Cybertruck jen kvůli jeho bláznivému vzhledu.  

Není se tedy čemu divit, že je přes všechny rozporuplné názory tento pick-up zatím velký úspěch. Jen den po odhalení tweetnul Elon Musk v sobotu, že Cybertruck překoval 146 tisíc předobjednávek, z nichž drtivou většinu tvoří dvě dražší varianty (za 50 a 70 tisíc dolarů). O dalších pár hodin na to už zvýšil Musk počet na více jak 200 tisíc předobjednávek. To nám dává za dva dny 20 milionů dolarů pro Teslu. Mohlo být hůř... 

Nutno také upozornit, že to všechno bez jakékoli reklamy nebo marketingové kampaně. Musk zkrátka jen oznámil auto a média, sociální sítě a fanoušci se postarali o zbytek. Mimochodem předobjednávky na Model 3 narostly podobně rychle, kdy mělo auto po pár dnech od představení na kontě 325 tisíc předobjednávek. Teoreticky by se tedy mohl Cybertruck vést ještě líp, jelikož pick-upy jsou zdaleka největší prodejní segment aut v Americe.  

Sice se vám nemusí líbit, ale faktem je, že všechny pick-upy od každého výrobce vypadají už roky zaměnitelně a Tesly si hned všimnete, zaujme. Pro znuděné majitele takových aut je tedy právě Cybertruck jediným vysvobozením. Samozřejmě je však otázkou, kolik aut se nakonec prodá. Tesla má v tomto ohledu dobrou historii, ale pořád jde zatím jen o vratné zálohy. 41 % objednávek tvoří přitom dvoumotorová varianta, která půjde do prodeje až v roce 2021 a 42 % tvoří nejdražší třímotorová verze, jenž dostanou první zákazníci až v roce 2020. Mimo to se nechal Musk také slyšet, že přemýšlí již nyní o fyzicky menší verzi Cybertrucku, která by mohla přijít ještě později. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.