Seznamte se s nejrychlejším 360Hz herním monitorem na světě ROG Swift Je první svého druhu

06.01.2020 13:26 / od Michal Šrajer
foto:  ASUS
  • ASUS představil na veletrhu CES 2020 první 360Hz herní monitor na světě.
  • Jedná se o 24,5palcový Full HD LCD panel s velice tenkými rámečky a podporou G-Sync.
  • Představil se také nádherný 32palcový 4K Mini-LED monitor s přesnými barvami, úžasným dynamickým rozsahem a 144 Hz.

ROG Swift 360Hz, to jméno vám asi jasně říká, co je hlavním tahákem tohoto herního stroje. Jedná se o vůbec první herní monitor s 360Hz obnovovací frekvencí obrazu. Plus je zde samozřejmě podpora G-Sync. Jak jinak, když je tenhle monitor o rychlosti a plynulosti. Tady se nesmí nic ani maličko škubnout. Vzhledem k tak extrémní hodnotě, kdy se obraz obnovuje každých 2,8 ms, můžete také odhadnout, že tohle bude jen pro ty nejzapálenější hráče. Vlastně je to spíše rovnou čistě pro e-sport hráče. Tohle rozhodně nebude levná hračka. 

Těch 360Hz mohl přitom ASUS docílit díky použití LCD technologie, takže OLED s hlubokou černou a podobně hledejte jinde. Zatím jsme se bohužel nedozvěděli parametry displeje jako třeba pokrytí barev, úroveň kontrastu a podobně, ale naživo prý vypadal hezky. V podmínkách veletrhu o monitorech víc moc na pohled nezjistíte. Vypadá hezky a obraz je neskutečně plynulý. Jsem si jistý, že kvalita tohoto 24,5palcového Full HD panelu bude dobrá, ale uznejte sami, tohle si stejně žádný grafik a podobně kupovat nebude. 

Celý monitor je o těch hertzích, ale navíc jsou rámečky již typicky ve stylu ASUSu proklatě tenké hned ve třech směrech. Dole stále taková brada je, ale to nevadí. Hlavně, že je ještě pod bradou malá “promítačka”, která ozáří logem ROG váš stůl v jakékoli barvě chcete. Podobně jako to měl ten gigantický monitor ROG, na který jsem se před pár měsíc podíval. A zezadu je tu také ještě barevné logo ROG. Čím více barev a světýlek, tím více herní stroj. 

ROG Swift 360Hz se bude prodávat později tento rok, přičemž cena bude oznámena až těsně před jeho příchodem. Mimochodem se představil ještě jeden herní displej jménem ROG Swift PG32UQX. Skvělé jméno, to jen tak nezapomenete. V každém případě, tady už toho víme více. Je to 32palcový Mini LED 4K monitor s G-Sync Ultimate. Je tu hned 1152 Mini LEDek, které zvládnou vytáhnout jas až na 1400 nitů


Nechybí ani 144 Hz, 10bitové barvy, certifikace DisplayHDR 1400 a tak dále. I tenhle displej přijde až později za neznámou cenu, ale u tohohle kousku už mohu spekulovat. Velice podobný konkurenční displej stojí totiž nějakých 3600 dolarů, to je skoro 100 tisíc korun s daní, a tady to bude určitě podobné. 

A co si o těchto monitorech vůbec myslím? Dobře víte, že Hz já rád. Čím plynulejší obraz, tím lepší. V určitý moment se to zlomí a už nejsou ty výhody čím dal vyšší frekvence tak čitelné. 360 Hz je působivá hodnota a někteří profi hráči to rozhodně ocení. Tohle je však vážně podle mě už jen pro ten e-sport.  

Mě tedy mnohem více zaujal ten druhý displej, PG32UQX. Super obraz, barvy, jas, 4K a 144Hz, to je pro mě mnohem zajímavější, byť také mnohem běžnější a ne tak působivá nabídka. Zkrátka ukázal ASUS dva super herní monitory. Jeden extrémní v jednom ohledu, druhý skvěle vyvážený ve všem. Oba budou ale určitě dražší jak můj počítač, televize, mobil, sluchátka a PlayStation dohromady, takže pro mě tyto kousky rozhodně nejsou. Zpovzdálí je ale obdivovat budu. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.