Seznam telefonů Huawei, které mají stále Google služby Je jich stále dost

23.04.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
 • Stále se množí dotazy ohledně toho, jak je to s Google službami v telefonech Huawei a které z nich ještě tyto služby mají.
 • Rozhodli jsme se tedy vytvořit následující článek, ve kterém shrnujeme základní informace o Google službách obecně a přinášíme i seznam telefonů Huawei a Honor, které stále tyto služby mají.

Už tomu bude rok, co americký prezident Donald Trump v květnu 2019 uvalil na čínskou společnost Huawei ban a restrikce. Huawei americká vláda označila za bezpečnostní hrozbu firmy ze Spojených států s čínskou společností nemohly spolupracovat. Některé dostaly výjimky, ale mezi nimi nebyl Google, jež vlastní operační systém Android a dodává k němu své mobilní služby

Huawei může operační systém Android používat stále, nicméně bez oněch Google služeb. Ty mohou být pouze v telefonech, které čínský výrobce uvedl na trh před uvalením banu. V podstatě tak všechny telefony vydané po květnu 2019 nemohou mít Google služby (kromě Honoru 20 a 20 Pro). Nové telefony od Huawei a Honoru tak momentálně na trh dorazí s Huawei Mobile Services, které Google služby nahrazují.

Možná si teď říkáte, že přece na trh dorazily i telefony nové, které Google služby mají. Ano, máte pravdu. Můžu zmínit třeba Huawei Nova 5T. Tyto telefony jsou ale recykláty starých modelů. Huawei většinou recykluje telefony od Honoru a dává jim nový kabátek, viz. právě Huawei Nova 5T, jež byla Honorem 20. Pokud se tedy setkáte s nově vydaným zařízením od Huawei/Honoru a bude mít Google služby, můžete si být jistí, že se jedná o starý model v novém kabátku.

Opravdu nové telefony totiž mají pouze Huawei Mobile Services. No a jak si tato zařízení vedou si můžete přečíst v našem podrobném článku Huawei bez Google Play. Jak doinstalovat aplikace a vyplatí se to vůbec?

Ještě je důležité zmínit, že starší telefony, jež ještě na Google Play nárok mají, budou dostávat klasické bezpečnostní aktualizace od Googlu. Aktualizace na nejnovější verze Androidu však již nedostanou.


Seznam telefonů Huawei/Honor se službami Google Play

Seznam telefonů Huawei/Honor bez Google služeb


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • matej.m94-19. květen 2020

  Tak snáď po čase nevypnú Google služby na Honor 20, hoci teraz tam ešte sú ?? Mám v pláne si ho kúpiť

  Odpovědět 
  • Josef Jiřík>matej.m94-7. září 2020

   @matej.mikula No ja doufam ze Google zustane stale ve starsich Huaweich. Planuji koupit Nova 5T od Vodafonu. Nic lepsiho si nemuzu dovolit.

   Odpovědět 
  • matej.m94-7. září 2020

   @Josef Jiřík Ja mám záujem o Honor 20, ktorý má v predaji ešte posledné kusy u niektorých predajcov. Tak buď to risknem, alebo počkám na niečo iné. Aj keď ten honor je slušná mašina :) tuším, že je to to isté, ako huawei nova 5T

   Odpovědět 
  • Josef Jiřík>matej.m94-7. září 2020

   @matej.mikula Než jsem si vygoogloval na PC tento článek tak jsem byl na nejmenovaném tech fóru kde jistá paní vlastnící už rok telefon Huawei byla celkem bez sebe když po aktualizaci systému jí zmizel google feed který měla po swajpnutí na levé straně od domovské obrazovky a místo něj je teď jakýsi huawei news feed. Tak jsem dostal strach kdybych si na kontrakt od Vodafone pořídil výhodně Huawei Nova 5t aby mi ty google služby nezmizely. To bych byl naštvaný. Tak právě jsem celkem na rozpacích jestli vůbec do toho Huaweie jít abych potom neměl smolíka.

   Odpovědět 
  • matej.m94-7. září 2020

   @Josef Jiřík kamoš má honor 20, robil aktualizáciu na android 10 + nejaké systémové veci a zatiaľ tam google má :D ale kto vie, čo ešte príde. Mňa zaujala zľava na samsung galaxy s10 lite, lenže 6.7'' je už celkom dosť, zase na druhej stráne, ten výkon je parádny a strach o google pri ňom mať netreba. Ja už vyše 5 rokov používam Samsung galaxy J5 (2015), stále funguje, ale už by to chcelo niečo ,,modernejšie'', čo mi zase na pár rokov bude slúžiť, preto mám tie obavy o google pri značkách honor a huawei

   Odpovědět 
  • Josef Jiřík>matej.m94-7. září 2020

   @matej.mikula Za celý svůj život jsem vystřídal od roku 2000 asi už 90 mobilů nebo víc. Nevím to přesně. Aktuálně mám Pocophone F1 už více než rok kupovaný za 7200 Kč. Měl jsem telefon už jednou v servisu až v Táboře. Čekal jsem měsíc a týden než telefon přišel. Co jsemctak vypozoroval tak u tohto pocophonu po půl roce odchází display. První případ byl po půl roce žluté půlkruhy na levé straně displaye teď je to zase po půl roce screen bleeding. Na černé ploše je v okrajích displaye vidět červenou prosvitajici plochu. Nechápu co mají uživatelé s těmi malými mobily. Přijde mi to u chlapů jako zbytečný baby rage. U zen to dokážu pochopit že chtějí menší mobil u svých menších dlaních.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.