Seznam telefonů Huawei, které mají stále Google služby Je jich stále dost

23.04.2020 12:00 / od Honza Nuc
Xiaomi Mi 9
  • Stále se množí dotazy ohledně toho, jak je to s Google službami v telefonech Huawei a které z nich ještě tyto služby mají.
  • Rozhodli jsme se tedy vytvořit následující článek, ve kterém shrnujeme základní informace o Google službách obecně a přinášíme i seznam telefonů Huawei a Honor, které stále tyto služby mají.

Už tomu bude rok, co americký prezident Donald Trump v květnu 2019 uvalil na čínskou společnost Huawei ban a restrikce. Huawei americká vláda označila za bezpečnostní hrozbu firmy ze Spojených států s čínskou společností nemohly spolupracovat. Některé dostaly výjimky, ale mezi nimi nebyl Google, jež vlastní operační systém Android a dodává k němu své mobilní služby

Huawei může operační systém Android používat stále, nicméně bez oněch Google služeb. Ty mohou být pouze v telefonech, které čínský výrobce uvedl na trh před uvalením banu. V podstatě tak všechny telefony vydané po květnu 2019 nemohou mít Google služby (kromě Honoru 20 a 20 Pro). Nové telefony od Huawei a Honoru tak momentálně na trh dorazí s Huawei Mobile Services, které Google služby nahrazují.

Možná si teď říkáte, že přece na trh dorazily i telefony nové, které Google služby mají. Ano, máte pravdu. Můžu zmínit třeba Huawei Nova 5T. Tyto telefony jsou ale recykláty starých modelů. Huawei většinou recykluje telefony od Honoru a dává jim nový kabátek, viz. právě Huawei Nova 5T, jež byla Honorem 20. Pokud se tedy setkáte s nově vydaným zařízením od Huawei/Honoru a bude mít Google služby, můžete si být jistí, že se jedná o starý model v novém kabátku.

Opravdu nové telefony totiž mají pouze Huawei Mobile Services. No a jak si tato zařízení vedou si můžete přečíst v našem podrobném článku Huawei bez Google Play. Jak doinstalovat aplikace a vyplatí se to vůbec?

Ještě je důležité zmínit, že starší telefony, jež ještě na Google Play nárok mají, budou dostávat klasické bezpečnostní aktualizace od Googlu. Aktualizace na nejnovější verze Androidu však již nedostanou.


Seznam telefonů Huawei/Honor se službami Google Play

Seznam telefonů Huawei/Honor bez Google služeb


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • matej.mikula-19. květen 2020

    Tak snáď po čase nevypnú Google služby na Honor 20, hoci teraz tam ešte sú ?? Mám v pláne si ho kúpiť

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.