Sennheiser přichystal na jaro vylepšená True Wireless sluchátka Momentum Nyní i s potlačením okolního ruchu

15.03.2020 09:00 / od Petr Hudec
foto: techarena.cz
  • Tradiční německý výrobce sluchátek představil druhou generaci svých prvních zcela bezdrátových sluchátek.
  • Mají menší velikost, delší výdrž na baterii a nové funkce.

V roce 2018 představil Sennheiser své první bezdrátové špunty Momentum True Wireless. Jak je u této společnosti zvykem, měly velmi kvalitní zvuk, ale tradičně i poměrně vysokou cenu a nepříliš intuitivní ovládání. Nyní tu máme následovníka. Na co se můžeme těšit?

Design je shodný s předchůdcem, tělo sluchátek je ale o 2 mm menší. Výdrž i přesto narostla ze čtyř na sedm hodin. Dobíjecí základna s USB-C zdířkou je na tom podobně – vypadá stejně, zůstává látkový obal, celková výdrž s její pomocí naroste na 28 hodin.

Hlavní novinkou je bezpochyby přítomnost ANC, tedy aktivního potlačení šumu. V této cenové kategorii by to měla být povinnost a Sennheiser si to, zdá se, uvědomuje. Samozřejmě zůstává funkce Transparent Hearing, kdy si v aplikaci Smart Control sami nastavíte, kolik okolního dění vpustíte ke svým bubínkům. Nemusíte například vytahovat sluchátka z uší, když s někým mluvíte. To umožňují dva mikrofony, které by měly zároveň při telefonních hovorech dobře odrušit dění kolem a zaměřit se na váš hlas. Slouží též k ovládání hlasových asistentů jako Siri nebo Google asistent.

Spojení s telefonem zajistí Bluetooth ve verzi 5.1, nechybí podpora aptX včetně aptX Low Latency (zajišťující minimální zpoždění u her a při sledování videa), SBC i AAC. Kvalitní zvukové podání mají na starosti 7 mm měniče, které by díky certifikaci IPX4 neměl ohrozit ani nadměrný pot či stříkající voda. Ovládání dotykovými ploškami na obou sluchátkách bude mít zřejmě stejnou filozofii jako v minulosti, tedy poklepy na pravé i levé straně dělají něco jiného.

Na trh přijdou v dubnu v černo-stříbrné kombinaci, cena by měla být stejná, jako u první generace, tedy 299 EUR (zhruba 7 900 korun). Bílá varianta se má objevit o něco později.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.