Šéf Huawei potvrzuje, že společnost nemá stále povolení spolupracovat s Googlem Nejistota pokračuje i do dalšího roku

30.11.2019 06:00 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
 • V rámci 90 denního odkladu získalo Huawei tento týden možnost obchodovat s Microsoftem.
 • Windows je tedy zajištěn, avšak Google služby jsou stále nedosažitelné.
 • Ostatně i sám zakladatel a CEO Huawei nám dnes potvrdil, že s Google stále obchodovat skutečně nesmějí.

Letošní rok je pro Huawei katastrofou. Telefony se sice stále díky domácí Číně velice dobře prodávají (Mate 30 prodal již 7 milionů kusů), ale budoucnost je stále nejistá. Nedávno se americká komise FCC rozhodla definitivně zakázat jakékoli použití čínských technologií za vládní peníze a byť dostává Huawei od Ameriky postupně po 90 dnech odložení kompletního banu, tak má stále zakázáno spolupracovat s tou nejdůležitější společností. 

A ne, nemyslím tím Microsoft, ten už ostatně Windows rámci 90denní výjimky dodávat opět může. Já mám na mysli Google, bez kterého se na západě telefony Huawei nebudou nikdy moc dobře prodávat. Potvrdil to dnes v rozhovoru pro CNN zakladatel a CEO společnosti Huawei Ren Zhengfei. Podle něj zůstane v telefonech Huawei i nadále Android, takže s vlastním Harmony OS to stále není moc horká. 

Zároveň hýří Zhengfei stále optimismem a tvrdí, že Huawei bude brzy největším výrobcem na světě i bez Googlu. Dále se také rozpovídal o opatřeních, pokud Huawei nakonec přeci jen ztratí kompletně přístup k obchodování s americkými firmami, “případně se budeme muset obrátit na alternativy. Pokud tyto alternativy následně rychle dospějí, tak si nemyslím, že bychom se vrátili opět zpět k původním řešením.” 

Následně ještě přidal, že jsou nyní obě strany, Huawei i Amerika, v kritickém okamžiku a doufá, že se americká vláda rozhodne ve prospěch amerických firem. V tom má Zhengfei pravdu. Vláda si zatím moc neuvědomuje, že tímto zákazem škodí také vlastním společnostem, pro které byl Huawei velkým klientem a partnerem.  Stěžejním bodem bude však, zda povolí vláda obchodování s Googlem.

V každém případě už by se měla rozmyslet a ne už 9 měsíců pouze mlžit a dělat polovičatá opatření. Taková nejistota je pro obě strany nejhorší, jelikož nikdo neví, jak se má tedy zařídit a zda najít jiné partnery, což nebude pro nikoho snadné. Tak už to ostatně v živote bývá. Nezbývá tedy než doufat, že když už může obchodovat se svým systémem Microsoft, tak přijde řada i na Google.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • RatajS-30. listopad 2019

  „“

  Odpovědět 
 • kubavrsansky-30. listopad 2019

  Já bych si ho totiž chtěl koupit ale nejsem si jistý z jeho budoucností. Mohl bys mi prosím poradit?

  Odpovědět 
 • kubavrsansky-30. listopad 2019

  Michale myslíš že se vyplatí koupit honor 20 pro i když tu jsou komplikace s Amerikou? Jo a nevíš jestli bude mít honor 20 pro android 10 či 11?

  Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.