Už měsíce se říká, že krom Galaxy S27 Ultra dostane nově Privacy Display funkci rovněž menší S27 Pro.
Nyní ovšem korejské zdroje tvrdí, že nakonec dostanou tuto funkci úplně všechny modely S27.
Výjimečně se tak dočká vylepšení i nejmenší a nejlevnější telefon, který vždy zdaleka nejvíce ostrouhá.
Už dlouho je Samsungu vytýkáno, že z kdysi inovativní značky, jež chtěla nabízet to nejlepší, je nyní jen následovník trendů, který je v dnešní době už i línější než Apple (pověstný lenoch). Ostatně mají mít iPhony 18 už i větší baterie než Samsung, jelikož ten zůstane dost možná už šestou generací u úplně stejné velikosti baterie. Stejný příběh to je u nabíjení či fotoaparátů.
Letos však přišel model Galaxy S26 Ultra s novou funkcí Privacy Display ve svém displeji. Telefon umí hardwarově pozměnit záření pixelů v panelu, čímž se mění jeho pozorovací úhly. U Samsungu tak můžete nastavit displej tak, aby byl jeho obsah dokonale čitelný jen z přímého pohledu, a jakmile se díváte trochu z boku, tak obrazovka pro vás zčerná. A dokonce takto nemusí chránit vaše soukromí jen celý displej, mohou se ztmavit jen části obrazovky, kde je vidět zadávání vašeho hesla či PINu, nebo lze schovat jen vyskakovací notifikace a tak dále.
Reklama
Reklama
Pravda, integrace Privacy Display trochu zhoršuje obraz displeje, i když je vypnutá, avšak toho si většina běžných uživatelů očividně u S26 Ultra moc nevšímala. A rozhodně je to něco úplně nového a inovativního, což jsme od Samsungu dlouho neviděli, a dá se na funkci určitě stavět. A to hodlá udělat společnost hned příští rok ve velkém.
Podle zdrojů korejského serveru The Elec sází Samsung na Privacy Display ve velkém jako na další funkci, která jej odliší. Už dlouho přitom slýcháme, že kromě Galaxy S27 Ultra má mít Privacy Display příští rok také nové Galaxy S27 Pro, avšak to není vše. The Elec tvrdí, že nakonec dostane překvapivě Privacy Display také nejlevnější základní model S27 i S27+. Ano, všechny modely S27 mají mít tuto funkci.
To je velké překvapení, jelikož zejména nejmenší a nejlevnější model Galaxy S vždy ostrouhá zdaleka nejvíce, co se vylepšení týče. Na něj kašle Samsung bohužel pravidelně ve velkém. Bohužel se však zatím neřeklo, zda se Privacy Display hned po roce nějak významně vylepší, aby například už tak moc neovlivňoval kvalitu obrazu.
V každém případě se rovněž hovoří, že rovněž Xiaomi, Honor a další čínské značky spolupracují s čínskými výrobci displejů na vlastních verzích Privacy Display, avšak i když by s takovou funkcí nyní přišly, tak ji budou mít patrně jen v dražších Pro modelech svých vlajek. Oproti tomu Samsung může mít tedy najednou nečekanou výhodu, jelikož nabídne za půl roku funkci v úplně všech svých vlajkách. Ano, fanoušci značky by chtěli určitě raději ve všech modelech výrazně větší baterie a po pěti letech nové fotoaparáty, především teleobjektiv, ale alespoň něco začíná Samsung konečně dělat pro své vlajky. Nezbývá než doufat, že je to jen náznak výraznějších změn v budoucnu, a ne pouze jednorázovka.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.