Samsung údajně zvažuje nahrazení Bixbyho konkurenčním Google Asistentem Nemuselo by to být špatné rozhodnutí

30.07.2020 10:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Google tlačí na Samsung už roky, aby více prosazoval jeho aplikace a služby.
  • Doteď Samsung odolával, ale dle nejnovějších zpráv se začíná společnost vážně zamýšlet nad spoluprácí.
  • V podstatě by si Google platil za to, aby byl v telefonech Samsung výchozí Google Asistent, více se protěžovalo Google Play a jeho vyhledávač.

Hlasový asistent od Samsungu je prakticky od jeho uvedení terčem posměšků. Bixby umí sice pár super triků, ale celkově jako asistent pravidelně ve srovnáních zaostává za Siri a Google Asistentem. Svádí souboj spíše s Alexou, ale to je jiný druh asistenta, určen primárně pro reproduktory, a nikoliv telefony s displejem. Samsung samozřejmě stále stojí za Bixbym a hlásí, že v žádném případě nehodlá svého asistenta opustit, avšak zvěsti ze zákulisí hovoří o něčem úplně jiném.

Google už dlouho tlačí na Samsung, aby přijal jejich Asistenta za svůj a nasadil jej ve svých telefonech. Zatím se do toho Samsung logicky nechtělo, ale dle posledních informací začíná jihokorejský výrobce tuto možnost zvažovat. Dle údajné dohody by si Google platil za větší protěžování Asistenta, obchodu Google Play namísto Galaxy Store a větší integraci svého vyhledávače

Dává samozřejmě smysl, že se Google už roky o podobnou smlouvu snaží. Samsung se pravidelně pere s Huawei o pozici největšího výrobce telefonů na světě, avšak na rozdíl od Huawei je většina jeho prodejů ze zemí, kde jsou Google služby dostupné a široce používané, na rozdíl od v tomto ohledu zapovězené Číny, kde nahání čísla Huawei. Navíc se stejně zdá, že vývoj Bixbyho v posledních letech zpomalil a slibovaný Bixby reproduktor nikdy nepřišel. Možná je tedy čas sklopit hlavu, přijmout balík peněz, který se s klesajícími prodeji vlajek určitě hodí a nechat Google Asistenta na výsluní.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.