Samsung údajně pracuje na levném ohebném telefonu. Jaká bude cena? Snad se vleze pod 30 tisíc korun

21.08.2020 10:30 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Ohebné telefony jsou bezesporu zajímavými zařízeními, které zaujmou na první pohled. Jediné, koho nezaujmou, je vaše peněženka.
  • Samsung tak má údajně v plánu na trh přinést nový ohebný telefon, který bude za dostupnější cenu.

Vysoká cena je způsobená především vysokými náklady na výrobu takových ohebných telefonů. Vývoj i produkce je daleko nákladnější než u klasických zařízení a výrobci si tak chtě nechtě musí od zákazníků vyžádat více peněz. Proto jsou ohebné telefony spíše pro ty, kteří na ně prostě mají zbytečných 40 tisíc korun a více. Ke snížení ceny ohebných zařízení samozřejmě bude docházet, ale až se jejich výroba i prodej zvedne a představí je třeba i další výrobci. Konkurenční boj je i tady hodně důležitý. Prozatím totiž máme na trhu jen ohebné telefony od Huawei, Samsungu a Motoroly a také ne v pravém slova smyslu ohebný Surface Duo od Microsoftu

Server SamMobile, jenž se zaměřuje na jihokorejský Samsung, nyní informoval, že výrobce pracuje na dostupnějším telefonu s ohebným displejem. Zařízení má mít kódové označení SM-F415 a prozatím o něm mnoho nevíme. Snad jen to, že má mít dvě paměťové varianty - 64 a 128 GB, a že má na trh dorazit v modré, zelené a černé barevné variantě. Jaký bude mít zařízení procesor, to prozatím můžeme jen hádat. Očekával bych spíše Snapdragon ze sedmičkové řady, případně horší Exynos. 

Je také otázkou, jak moc Samsung sníží cenu. Pokud uvážíme, že nejlevnější ohebný telefon od Samsungu koupíte bezmála za 40 tisíc korun, tak by se měla cena snížit alespoň pod 35 tisíc. Minimálně. Je ale možné, že Samsung půjde ještě dál a cenovka se vleze pod třicet tisíc korun. Pokud se tak stane, už se budeme opravdu bavit o dostupném telefonu v ceně běžných vlajkových modelů. Za takový telefon už by se rozhodlo zaplatit větší množství zákazníků.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.