Samsung se musí spokojit s třetím místem. Galaxy S10 nebude nejvýkonnějším telefonem na trhu Apple a Qualcomm mají tentokrát velký náskok

27.11.2018 10:30 / od Tomáš Hubáček
Xiaomi Mi 9
  • Už také Samsungu uniká výsledek nového procesoru Exynos 9820 v benchmarku AnTuTu
  • V něm získává Galaxy S10+ s 6 GB RAM zhruba 325 tisíc bodů
  • Samsung tedy poráží Huawei, ale za Applem a Qualcommem výrazně zaostává

A máme hotovo. Už nyní si můžeme porovnat všechny nejnovější procesory, díky uniklým výsledkům z benchmarku AnTuTu. Skóre Kirinu 980, A12 Bionic a Snapdragonu 8150 doplňuje nyní konečně také Samsung se svým Exynosem 9820. Samozřejmě jde pouze o únik, takže nemusejí být výsledky úplně přesně, ale vzhledem k věrohodnosti zdroje, lze očekávat podobná čísla i v komerčních produktech. 

Konkrétně má být testovaným zařízením dražší Galaxy S10+, jež má dle všeho 6 GB RAM, 128GB úložiště, Android 9.0 Pie a displej má Full HD+ rozlišení, které má Samsung nastavené u všech telefonů jako výchozí. Výsledné skóre pak činí 325 tisíc bodů, což je úctyhodné číslo a jedná se zhruba o 31% nárůst oproti předchozí generaci. Přesto staví ale tento výsledek Samsung až na třetí místo. Porazil pouze Huawei a jeho Kirin 980 s výsledkem 309 tisíc bodů. Apple A12 se poté chlubí velkým odstupem se zhruba 355 tisíci body a pomyslnou korunu si drží bezpečně stále Snapdragon 8150 s 362 tisíci body

Jak už ale určitě víte, čísla v benchmarku nejsou vše. Určitě bude Galaxy S10 velice rychlým a plynulým zařízením, u kterého nepocítíte při běžném používání velké rozdíly oproti konkurenci. Navíc je výsledek i s 8nm technologií vyšší než u Kirinu, který je vyroben 7nm procesem. Alespoň za to si zaslouží Samsung uznání. Nemluvě o faktu, že nový procesor umí natáčet 4K slow-motion videa, či videa až v 8K.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.