Samsung se chlubí na stránkách svého telefonu upravenou fotkou ze zrcadlovky Oni se ti výrobci prostě nepoučí

04.12.2018 14:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Na oficiálních stránkách modelu Galaxy A8 Star byla objevena fotografie pořízena zrcadlovkou
  • Autorkou je Dunja Djudjic, jejíž snímek si Samsung koupil, silně upravil a poté jej prezentuje u svého telefonu
  • Dunja se celé situaci ovšem směje, jelikož podle ní ani nevypadá na upravené fotce jako ona

Čas od času výrobci telefonů udělají menší přešlap v propagaci svých produktů a výsledky jsou často dost vtipné. Kupříkladu se už stalo, že celebrita propagující Huawei zveřejnila svou propagační fotku z iPhonu a nedávno se ukázalo, že i jedna pobočka Samsungu zveřejňovala na Twitteru příspěvky pomocí iPhonu. Na druhé straně je pak často klamání zákazníka, kdy výrobci prezentují u svých telefonů fotky či videa, které jsou ve skutečnosti ze zrcadlovky.  

Přesně tím druhým případem je i dnešní zpráva o Samsungu, a to už byl přitom Samsung načapán u stejné praktiky začátkem roku během propagace Galaxy A8 v Brazílii. Očividně se však nepoučil, a tak propaguje na svých stránkách schopnosti čínského modelu Galaxy A8 Star fotkami ze zrcadlovky. A jak se na celou věc přišlo? Inu, to je příběh sám o sobě.  

Původní fotografii pořídila Dunja Djudjic, která nahrála svou fotky na web EyeEm. Ten spolupracuje s Getty, kde si lze koupit práva na použití dané fotografie. Dunja tak dostala jednoho dne e-mail, že si její fotografii někdo koupil, ale jelikož zvědavosti neporučíte, hned si svou fotku vyhledala zpětně na Googlu. Okamžitě jí vyjely stránky Samsungu Galaxy A8 Star, kde je na její fotce prezentována funkce úpravy hloubky ostrosti fotky. Upravenou verzi Samsungu najdete níže a originál vpravo.


 

Samotné autorce přitom přijde celá situace velice vtipná, ale možná z jiného důvodu, než byste čekali. Nepřijde jí ani tak moc úsměvné, že Samsung vydává její selfie snímek ze zrcadlovky za fotku z jejich modelu. Jí přijde mnohem vtipnější fakt, jak silnými úpravami fotografie prošla. Její tvář vypadá v podstatě úplně jinak a pozadí bylo samozřejmě úplně vyměněno, aby šla napodobit změna hloubky ostrosti.  

Pořád můžeme ale alespoň říct, že Samsung obdržel snímek zcela legálně a nikde přímo nestojí, že jde o snímek z telefonu. Na druhou stranu je upravená fotka ze zrcadlovky stále prezentována u fotografických schopností daného telefonu, což může nespočet lidí zmást. Ponaučení z celé situace je tedy jasné - propagační materiály berte vždy s velkou rezervou. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.