Samsung představil novou, cenově atraktivní řadu telefonů Galaxy M Velice slibná nižší střední třída se bližší

28.01.2019 16:20 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Samsung vypustí na Indický trh nové smartphony Galaxy M20 a M10
  • Obě zařízení nabídnou více jak 6palcový Infinity-V displej s notchem a velice tenkými rámečky
  • S cenou pod 5 tisíc korunami jsou výjimečné také sekundárním širokoúhlým foťákem a model M20 má i obří baterii s USB-C

Indie je velice specifický trh. Zdaleka nejpopulárnější jsou zde levná zařízení nabízející tu nejlepší možnou výbavu. Proto se nelze divit, že loni se stalo Xiaomi v Indii největším výrobcem smartphonů, což je na tak velkém trhu pozice, kterou budou chtít ukořistit konkurenti. A tím se dostáváme k Samsungu, který se v posledních letech v nižších třídách potácel, avšak nyní přichází se zcela novou řadou Galaxy M, jež má za úkol jít přímo proti agresivnímu Xiaomi. 

Hlavním činitelem má být vybavenější Galaxy M20. To nabízí 6,3palcový Full HD+ IPS displej s velice tenkými rámečky typu Infinity-V. To znamená, že jde o první Samsung s maličkatým notchem ve stylu OnePlus 6T či Honor 10 Lite. V notchi se přitom schovává 8Mpx kamerka se světelností f/2.0, jež poslouží také pro odemykání obličejem. 

Pořád je tu však na zádech i tradiční čtečka otisků prstů. Zde je ostatně také hlavní 13Mpx foťák se světelností f/1.9 a překvapivě sekundární 5Mpx širokoúhlý senzor se světelností f/2.2. Samsung tak nabízí jako první v nižší třídě tento typ fotoaparátů, za což má u mě velký palec nahoru. 

To vše pohání nový procesor domácí výroby Exynos 7904 vyroben 14nm technologií. RAM pak činí 3/4 GB a úložiště má 64GB s možností rozšíření skrz microSD karty. Velkou předností zařízení bude nepochybně obří 5000mAh baterie s rychlým 15W nabíjením, jež dodá USB-C. Ano, Samsung nasazuje i v takto levném zařízení USB-C. Konečně někdo! Zklame jen starší Android 8.1 Oreo. 

O něco méně zajímavý model je pak Galaxy M10. Ten má 6,2palcový HD+ displej opět typu Infinity-V. Je tu ovšem jen 5Mpx kamerka a chybí čtečka otisků prstů. Zadní fotoaparáty jsou ovšem stejné. Procesor je pak slabší Exynos 7870 a má u sebe jen 2/3 GB RAM. Úložiště je poloviční a baterie také klesla na 3400 mAh a microUSB s pomalejším nabíjením. 

V každém případě budou zatím oba modely dostupné jen na Amazon India a vlastní stránce Samsungu pro tamní trh. Na náš trh se dostane pouze Galaxy M20 ve 4GB variantě za 5990 Kč. Můžete si jej koupit v druhé polovině února, avšak čistě jen na oficiálních stránkách samsung.cz a samsung.skLevnější Galaxy M10 se k nám nepodívá, ale to nevadí. Dostali jsme to daleko zajímavější zařízení, které dokáže za takovou cenu určitě zaujmout. Jen je otázka, jak se telefonu povede s tak zvláštním prodejním modelem čistě jen přes oficiální web.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.