Samsung představil 8K televizi bez rámečků a otáčející televize půjde do prodeje Krásné televize

07.01.2020 14:51 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Jihokorejský Samsung na veletrhu CES 2020 v Las Vegas představil i zajímavé televize.
  • Jednou z nich je 8K televize téměř bez rámečků, další již známější otočná televize.

Q950TS 8K TV

Jedním z nejzajímavějších kousků od Samsungu je právě 8K televize. Je to samozřejmě především kvůli onomu 8K rozlišení, což asi většina uživatelů moc nevyužije, i když… Více zajímavou skutečností je ale to, že televize nemá téměř žádné rámečky. Displej tvoří 99 procent přední plochy a pouze jedno – opakuji jedno – procento tvoří rámečky okolo. Jsou tak téměř neviditelné a pokud televizi pověsíte na zeď, bude připomínat spíše plátno.

Televize má speciální engine k upscalování videí. Umělá inteligence tedy zajistí, aby se video ve Full HD nebo 4K Ultra HD přeměnilo v 8K Ultra HD rozlišení. AI se postupně učí, takže čím více byste televizi sledovali, tím lepší by měl obraz postupně být. A zřejmě na to bude mít AI hodně času, protože prozatím moc 8K obsahu není.

Q950TS 8K TV by měla mít i skvělý zvuk. Reproduktory jsou schované na okrajích televize (ano, vlezou se tam) a další míří dozadu. Televize je vybavená Tracking Sound+ systémem, jenž má zajistit ten nejlepší možný zvuk v místnosti.


The Sero

Dalším zajímavým kouskem je televize s již podstatně lepším názvem The Sero. Už jsme ji mohli vidět na jaře loňského roku a televize je speciální v tom, že má poměrně tenké rámečky, ale především v tom, že je otočná. Samsung dříve argumentoval, že hodně uživatelů si pomocí telefonu pouští na televizi videa a mobil je přece spíše vertikálním zařízením. Televize naopak horizontální. Proč to ale nespojit, že?

Těžko říct, kolik zájemců o takovou televizi se skutečně najde. Spíše se bude jednat o zvědavce, kteří budou chtít mít doma něco originálního, případně mladší lidi, kteří chtějí opravdu konzumovat multimediální obsah ze svých telefonů na televizi. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.