Samsung plánuje přesun výroby telefonů do Indie. Půjde o miliardovou investici Velké plány, velká investice

18.08.2020 05:00 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Jihokorejský Samsung plánuje přesunout výrobu mobilních telefonů do továren v Indii.
  • Informoval o tom deník The Economic Times.

The Economic Times informují, s odkazem na obeznámené zdroje, o tom, že jihokorejský Samsung už s indickou vládou jedná o přesunu výroby mobilních telefonů na tamní trh. Podle dostupných informací by se mělo jednat o mobilní telefony, které budou stát více než 200 dolarů (zhruba 4,5 tisíc korun bez daně). Telefony, které budou stát nad 5 tisíc korun tedy budou v budoucnu vyrobené v Indii. Pokud tedy všechna vyjednávání vyjdou podle očekávání.

Samsung údajně plánuje během pěti let vyrobit v Indii telefony v celkové hodnotě 40 miliard dolarů (přes 880 miliard korun). Jak velká bude ale celková produkce telefonů v indické továrně? Zkusme si to přepočítat a dát alespoň příklad v číslech. Pokud by Samsung v Indii vyráběl pouze model Galaxy S20 Ultra, tak by během pěti let vyrobil přes 28 milionů kusů tohoto telefonu. Když se zaměříme na oblíbený model Galaxy A51 5G, tak už to vychází během pěti let na více než 80 milionů kusů telefonů, tedy nějakých 16 milionů kusů každý rok.

Jihokorejský výrobce tedy nehodlá mít jen nějakou druhou podpůrnou továrnu k té, kterou má nyní ve Vietnamu. Bude to plnohodnotná továrna, ze které na světové trhy dorazí miliony kusů telefonů tak, aby Samsung uspokojil poptávku. Předpokládám, že se bude jednat především o telefony z řady Galaxy A a zřejmě i Galaxy S a Galaxy Note.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.