Samsung má problém. Jeho ohebnému telefonu selhává displej Nepříjemná situace pro jihokorejského giganta

18.04.2019 15:22 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Samsung řeší velký problém ohebného telefonu Galaxy Fold
  • Některým recenzentům se začaly kazit displeje
  • Příčin může být víc, ale Samsung již celou situaci prošetřuje

Společnost Samsung rozeslala před pár dny novinářům první kusy revolučního modelu Samsung Galaxy Fold, tedy telefonu s ohebným displejem. Všechno vypadalo skvěle, novináři byli nadšení a ihned se chlubili na sociálních sítích, jak je Galaxy Fold skvělý. Postupně se začaly na YouTube objevovat první pohledy na ohebný telefon a každý byl unešený. Stejně jako já. Po dvou dnech se ale něco pokazilo a některým telefonům přestal fungovat displej, nebo fungovala jen jedna jeho polovina. A spustil se poprask. 

Novinář Steve Kovach z CNBC, Mark Gurman z Bloombergu a Dieter Bohn ze serveru The Verge informovali o problémech displeje jako první, a to hned dva dny poté, co Galaxy Fold dostali do rukou. Potom se přidal i známý recenzent Marques Brownlee (MKBHD), který hlásil stejný problém. Někteří z novinářů a recenzentů odstranili z displeje ochrannou fólii a poté jim přestal displej řádně fungovat, jiným nefunguje i přesto, že fólii neodstranili.

Společnost Samsung se po pár hodinách k problému vyjádřila s tím, že problém s displeji prošetří. "Několik recenzentů řeklo, že odstranili vrchní vrstvu displeje, což způsobilo poškození. Hlavní displej u Galaxy Fold chrání vrstva, která je součástí struktury displeje a chrání obrazovku před škrábanci. Odstranění ochranné vrstvy může způsobit poškození," vyjádřil se Samsung.

Odstranění ochranné fólie ale přece samo o sobě nemůže poškodit displej, pokud se jedná pouze o ochranu proti škrábancům, jak Samsung píše. Problém tedy bude zřejmě jinde. Samsung tvrdil, že Galaxy Fold bez problému zvládne až 200 tisíc ohybů. Otázkou ale je, zda recenzenti nezacházeli s telefonem tak, že by se mohl displej poškodit. Jelikož se ale jedná o zcela novou technologii a všichni uživatelé jsou v podstatě beta testery, je těžké určit, co může být pro telefon kritické.

Fotografie: TheVerge

Na twitteru se objevilo video, ve kterém youtuber Myth zavírá Galaxy Fold jednou rukou tím způsobem, že palcem zatlačí v místě ohybu a telefon se pod tlakem prstu složí. Otázkou tak zůstává, jestli problémy s displejem nezpůsobilo příliš velké zatlačení na ohyb či jinou část displeje. Tento displej je totiž oproti klasickým displejům o dost tenčí a navíc je vyrobený z plastu, ne ze skla. Onen tlak tak mohl poškodit technologii displeje, popřípadě kontakty pod ním. Co za poškozením stojí ale budeme vědět s jistotou, až to Samsung zjistí a dá nám vědět.

Problémem pro Samsung ale zůstává skutečnost, že Galaxy Fold má jít v příštím týdnu do prodeje. Respektive ho začne Samsung rozesílat těm, kteří si jej předobjednali. Jsou zde tedy celkem tři možnosti, co může společnost udělat. Buď se bude držet původního plánu, nebo telefony začne rozesílat o několik dní dřív, aby ho měli uživatelé co nejdřív a zjistili, jestli se nejedná jen o několik vadných kusů. Poslední možností je potom zcela zrušit prodej, vyšetřit celý problém a posunout prodej do té doby, než si bude Samsung jistý s použitelností Galaxy Fold. 

Pokud by se rozhodl Samsung telefony i tak rozeslat lidem, mohlo by to potom vést k početným reklamacím a společnost by musela telefony zpětně od uživatelů vybírat. Stejně jako když začal vybuchovat Galaxy Note 7. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.