Samsung kašle na ekologii a za ochranu přírody se vysmívá Applu Už jednou se mu pokrytecké jednání nevyplatilo

16. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  4smarts.com
 • Samsung si zas utahuje z Applu
 • Má to ale zapotřebí?

Apple tento týden odhalil své nové iPhony 12 a spousta lidí mu nemůže odpustit fakt, že se rozhodl odstranit nabíječky ze všech svých prodávaných telefonů. Nedojde však na odstranění nabíječek a sluchátek pouze z nových mobilních telefonů, ale ze všech prodávaných telefonů značky Apple. Tím pádem i letos představený iPhone SE 2020 se zbaví nabíječek, stejně tak jako i nadále prodávaný iPhone 11 nebo iPhone XR. Ihned po vypuštění si Samsung na svých oficiálních stránkách z Applu za tento přístup utahuje. Nejde o nic nového, takové praktiky se, zejména v západním světě, dějí často. Naposledy Samsung zesměšňoval Apple za chybějící 3,5mm jack, aby svoje reklamy trapně smazal a představil o týden později Note 10, ovšem tentokrát je to trochu jiné. Teď se vysmívá jiné společnosti za ekologické chování. 

Reklama

Facebook příspěvek na oficiálních stránkách Samsungu

????Your #Galaxy does give you what you are looking for. From the most basic as a charger, to the best camera, battery, performance, memory and even 120Hz screen ?? on a smartphone. ????

Posted by Samsung on Tuesday, October 13, 2020

Může se nám to líbit i nelíbit, ale sídlo Applu v americkém Cuppertinu, stejně jako datová centra a obchody Applu jsou napájeny ze 100% z obnovitelných zdrojů a jsou energeticky soběstačné. Apple si dal i závazek, aby do roku 2030 byl Apple společností, která nebude mít jakýkoli negativní vliv na životní prostředí. A to jak samotný Apple, tak i jeho dodavatelé. Jeden ze způsobu, jak takového cíle dosáhnout, je odstranění příslušenství z balení, které mnoho uživatelů má již mnohokrát doma. Podle Applu jsou momentálně ve světě více jak 2 miliardy originálních adaptérů a nepočítaně ještě těch neoriginálních. To je dost na to, abychom nové iPhony mohli bez problému nabíjet i jakýmikoli adaptéry, které má každý z nás doma. Díky tomu se ušetří jednak spousta materiálu, tak i náklady na dopravu. 

A v tomto místě nastává opět trapné chování Samsungu. Pomineme-li fakt, že již v minulosti se vysmíval konkurenci za něco, co sám nakonec udělal, tentokrát má však onen výsměch i druhý rozměr. Vysmívá se totiž jiné firmě za snahu o ochranu životního prostředí. A to není ani hezké, ani etické. Samozřejmě, že pohnůtky Applu mohou být jakékoli a rozhodně zmíněným krokem ušetří i spoustu peněz, o což jde v obchodní společnosti samozřejmě také, ale pořád zůstává nepopíratelným faktem, že tímto krokem opravdu k ušetření přírody dojde.

Anketa
(hlasování ukončeno)
Jak vidíte odstranění nabíječky a sluchátek z prodejního balení vy?
45% Je to jen chamtivost. Chtějí pořád jen víc peněz Celkem hlasovalo: 508
Zobrazit výsledky
Je to jen chamtivost. Chtějí pořád jen víc penězHlasovalo 231 (45%)
Dává mi to do budoucna smysl. Souhlasím s takovým rozhodnutímHlasovalo 124 (24%)
Na obojím něco je a ve finále to přežijuHlasovalo 153 (30%)

 

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • cellbreaker-17. říjen 2020

  Kdyby to o té primární ekologii (a ne ziskuchtivosti ;) byla u Apple alespoň trochu pravda, pak nedávají ani lightning kabel anebo když už, tak s USB-A. Jinak vřele doporučuju glosu k tématu na Mobilenet: "iPhony bez nabíječky jsou dobré jen pro Apple. Zákazníci i příroda budou tratit" ..to je skutečná realita věci. Další velmi dobrá je na Mobilizujeme: "iPhony 12 aneb Progresivní a tvrdohlavý Apple?"// ...ještěže aku jsou dnes v mobilech natvrdo ;) BTW, ve Francii díky zákonu o ochraně lidu proti přílišné expozici EM signálem musí Apple (a i všichni ostatní) stále přibalovat drátová sluchátka s mikrofonem :) ..ještě douška k tomu 'ušetření přírody' Applem => Mobilmania: "Apple zmenšil krabičku a zbavil svět 450 tisíc aut. Spočítali jsme, že je to pořádný blábol" :D

  Odpovědět 
 • Uzovek-16. říjen 2020

  Vidím v tom dva problémy. Adaptéry, které lidem většinou leží doma nemají dostatečný výkon, který Iphone 12 podporuje. Druhá věc je, že mají většinou konektor na USB-A. Takže lidem většinou leží doma "odpad". Přece když už můj smartphone podporuje nějaký standart, tak nechci dělat ústupky i zde :). Jen můj názor, takže já myslím že jde o chamtivost. Btw. chápu, že je nějaké malé procento lidí kteří použitelný adaptér mají, ale těch je trocha. A jak víme, menšina je vždy nejhlasitější. Přijde mi to jako další kompromis, který bych pri nakupu zohlednil.

  Odpovědět 
  • Petr Hudec>Uzovek-16. říjen 2020

   @Uzovek Osobně jsem zvědavý, co tam bude za kabel a zda bude v balení USB-A na USB-C adaptér. Průměrná doba obnovy iPhonu je 4 roky. Za mě mohli ještě rok počkat, pak by většina lidí už doma adaptér s USB-C výstupem měla.

   Odpovědět 
  • Uzovek-16. říjen 2020

   @Petr Hudec Teď jsi mi promluvil z duše, kdyby rok počkali a dali lidem kvalitní adaptéry, tak bych to nejspíš j pochopil :)

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.