Samsung hodí zpátečku. Galaxy Note 20+ výrazně překope fotoaparáty z Galaxy S20 Ultra Bude to zhoršení?

03.06.2020 18:00 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung
  • IceUniverse se po menší pauze opět rozpovídal o chystaném Galaxy Note 20+ a jeho nových fotoaparátech.
  • Telefon má mít stejný hlavní senzor, ale laserové ostření namísto ToF senzoru či periskopický zoom s daleko nižším rozlišením.
  • Přijdeme tak o u Galaxy S20 Ultra hodně protlačovaný 100x vesmírný zoom.

Už před pár dny jsme vám přinesli novinky kolem fotoaparátů Galaxy Note 20+, které mají podle všeho napravit chyby Galaxy S20 Ultra. Samsung chce vesměs hodit zpátečku u řady prvků, které tvořily hlavní prodejní argumenty S20 Ultra a zajistit, aby u podobně drahého Notu fungovalo už vše, jak má. Více detailů o těchto změnách nám nyní poskytuje na Twitteru naštěstí dvorní leaker všeho kolem Samsungu IceUniverse.

Podle něj má mít i Galaxy Note 20+ stejný 108Mpx senzor Bright HM1 jako Ultra. Aby však Samsung vyřešil problémy s ostřením fotoaparátů, vymění očividně zbytečný ToF senzor za pořádné laserová ostření. Nedočkáme se tedy stále úžasné Dual Pixel technologie jako dřív, ale pořád daleko lepší než to, co jsme dostali u S20 Ultra. 


Velký 12Mpx širokoúhlý senzor má zůstat, avšak konečně se k němu připojí automatické ostření PDAF, po němž jsme v redakci volali už u S10. Ostření u širokoúhlého senzoru je vážně super funkce, o které ani nevíte, že jí chcete. Co bude však na papíře velkým zhoršením je nový periskopický teleobjektiv. Namísto velkého 48Mpx senzoru od Sony má Samsung vsadit na vlastní 13Mpx fotoaparát, který je daleko menší a má logicky menší rozlišení. Tím pádem nemáme u Notu 20 ani najít všude protlačovaný, avšak nesmyslný, 100x zoom. Note 20+ se spokojí s 50x zoomem, a i to je podle mě moc. Hezké fotky dostanete v dnešní době jen na 10x hybridní zoom a maximem by měl být 30x zoom. Vylepšete pořádně tento rozptyl a až pak zkoušejte něco víc. 

V každém případě to vypadá, že dostaneme u Notu 20+ ne nutně mnohem lepší foťáky, ale rozhodně daleko spolehlivější, a to je hlavně u drahých vlajek velice nedoceněná vlastnost. Musí být na telefon spoleh. Na druhou stranu vylepšený procesor Exynos 992 nadšení zase trochu krotí. Snad se Samsungu povedlo vše odladit a nedočkáme se další fiaska. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.