Samsung Galaxy Z Flip: Nejlevnější ohebný telefon na trhu Přesněji "dostupnější" ohebný telefon na trhu

12.02.2020 15:14 / od Honza Nuc
foto:  Samsung foto:  Samsung
  • Samsung na akci Unpacked v San Francisku představil i jeho druhý ohebný telefon s názvem Galaxy Z Flip.
  • Sympatické véčko zaujme líbivým designem a celkovým zpracováním. Cenovka je stále vysoká, i když se bude jednat o nejdostupnější ohebný telefon na trhu.

Zatímco řada Galaxy S20 dorazí na pulty obchodů začátkem března (kompletní preview všech modelů si přečtěte zde), Galaxy Z Flip dorazí už podstatně dříve. Cenovka 38 990 korun však není pro každého a Samsung s tím ani nepočítá. Ostatně telefon si nekoupí jen tak někdo. Galaxy Z Flip bude ale dostupnější, než jeho starší brácha v podobě Galaxy Foldu, jenž na českém trhu stál přes 50 tisíc korun. V rámci ohebných telefonů je tedy jihokorejské véčko nejlevnější.

U telefonu vás může vzhledově zaujmout vlastně úplně všechno. Ve složeném stavu se jedná o poměrně malé zařízení, jež bude dostupné v černé, růžové a zlaté barevné variantě. Na přední straně je malý displej, který slouží především pro zobrazení notifikací, ale můžete si díky němu udělat i selfie. To však zřejmě nebude nijak zvlášť využívaná funkce, neboť displej je opravdu maličký a téměř se v něm nevidíte. na pravém boku zařízení pak nalezneme ovládací tlačítka hlasitosti, zámek telefonu a kapacitní čtečku otisků prstů. 

Za zmínku stojí i samotný kloub telefonu, jež slouží pro ohýbání Galaxy Z Flipu. Samsung kloub přepracoval a je opravdu bytelný. Navíc má tři polohy, díky kterým můžete například otevřít telefon jen napůl, což se může hodit při videohovorech. No a po otevření telefonu se nám ukáže 6,7" displej s poměrem stran 22:9 (ještě užší, než u telefonů Sony Xperia) a rozlišením 1080 x 2636 pixelů. Uvnitř telefonu pak tepe loňský procesor Snapdragon 855 Plus v kombinaci s 8GB RAM a 256GB vnitřním úložištěm. Baterii zde nalezneme o kapacitě 3300 mAh. 

Co se týče fotoaparátů, v průstřelu displeje se ukrývá 10Mpx selfie kamerka se světelností f/2.4. Hlavní fotoaparáty jsou dva, a to 12Mpx hlavní objektiv a 12Mpx širokoúhlý objektiv.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.