Samsung Galaxy Watch Active 2: Design a výdrž na prvním místě

Ty pravé hodinky pro Androiďáky
  • Krásný design
  • Výborný displej
  • Odladěný systém
  • Slušná výdrž baterie
  • Chybí placení
  • Pryžový pásek

Recenze produktu...

Chytré hodinky pro operační systém Android často nebývají nijak skvělé a vždy se u nich najde něco, co vás po chvíli začne vytáčet. Také je na trhu hodně produktů, které se tváří jako chytré hodinky, ale jedná se spíše jen o sportovní trackery. U Samsung Galaxy Watch Active 2 to tak úplně neplatí. 

ReklamaDesign do každé situace

Hodinky Galaxy Watch Active 2 jsou, očividně, nástupci Galaxy Watch, ale jihokorejský výrobce je cílí spíše na uživatele, kteří chtějí sportovnější a minimalističtější design. Není to však tak, že byste si hodinky nemohli vzít k saku nebo ženy k nějakému kostýmku. Hodinky jsou totiž stále elegantní a nezahanbí vás po designové stránce nikde. Můžete tak z pracovního jednání odskočit do fitka, odcvičit si a potom jít třeba s přáteli na večeři. Jsou to prostě hodinky pro každodenní nošení a rozličné situace. Pro dámy je navíc dostupná i 40mm varianta (namísto 44mm), a to i v růžové barvě.

V hodinkách najdeme operační systém Tizen, který Samsung hojně využívá třeba u svých televizorů. Díky tomu můžete hodinky spárovat s Androidem nebo iOS. Pokud ale vlastníte iPhone, popřemýšlejte spíše nad nákupem Apple Watch, přece jen, jsou to hodinky určené přímo pro ten operační systém, takže budou daleko lépe spolupracovat. Vraťme se ale k Tizenu. Systém je intuitivní a mezi funkcemi se pohybujete "swajpováním" doleva či doprava, nahoru a dolů. Ovládání pomocí lunety chybí, neboť chybí i samotná luneta.

Pokud jste ale zvyklí z dřívějších hodinek na lunetu, můžete si v nastavení podobné ovládání zapnout. Pak budete hodinky ovládat pohybem prstu po straně displeje, podobně jako s tou lunetou. Dokonce vibrace simulují cvakání lunety. Jinak jsou na těle hodinek ještě dvě tlačítka, jedno funguje jako "zpět" a druhé jako "domů".


Opět špičkový displej

Co se týče displeje, u Samsungu není téměř o čem hovořit. Jihokorejský výrobce je ve výrobě displejů světovou špičkou a dodává je i ostatním výrobcům. Není se tedy čemu divit, že i tady je kruhový AMOLED displej opravdu skvělý. Panel má výbornou svítivost a i na poledním slunci je vše skvěle vidět. K dispozici je i funkce Always On, takže máte na displeji stále informace o upozorněních a samozřejmě datu a času. Počítejte ale s tím, že při zapnutém Always On se sníží výdrž baterie, a to celkem citelně.

Galaxy Watch Active 2 jsou zhruba dvoudenními hodinkami, ale vše záleží na tom, jak často je budete využívat. Pokud si tedy půjdete dát ráno běh, večer půjdete cvičit do fitka a k tomu budete mít zapnutý i Always On, do druhého dne se možná nedostanete. A pokud ano, určitě vám hodinky vydrží jen zlomek druhého dne. Výdrž se prostě odvíjí podle používání. Zvýšení výdrže můžete zařídit tím, že vypnete Always On a také GPS, která žere hodně baterky. Hodinky ale můžete nabíjet i pomocí reverzního nabíjení skrz telefon, takže by to přes den nemusel být problém, dát hodinky na chvíli dobít.

Funkce hodinek jsou pak dobré. Měření fitness aktivit je samozřejmostí, a to i plavání, dále je zde kalendář, upomínky, měření srdečního tepu (později i krevního tlaku) nebo spánku. K dispozici je také prohlížeč od Samsungu, aplikace Twitter a YouTube, takže si klidně můžete pustit i nějaké video. Na druhou stranu, proč byste chtěli na hodinkách sledovat videa. Ta možnost tady ale je. Samozřejmě si můžete měnit ciferníky a na výběr je opravdu hodně. Bohužel hodinkami nemůžete platit. Samsung Pay je v hodinkách přítomné, avšak v České republice není podporované. Tudíž hodinky platit umí, ale ne u nás. To je veliká škoda a třeba se někdy v budoucnu dočkáme.


Vyplatí se?

Musím říct hned a jasně - ano. Hodinky Galaxy Watch Active 2 rozhodně ostudu neudělají. Na pohled je to hezký designový kousek, který neurazí ženy ani muže a hodí se v podstatě při jakékoliv příležitosti. Při sportování můžete s hodinkami i plavat. Výdrž baterie je taky na chytré hodinky velice slušná. Navíc dostanete balení plné funkcí. Škoda jen toho placení, které v tuzemsku prozatím není podporované. Pokud navíc vlastníte Samsung telefon, budou pro vás hodinky tím pravým ořechovým.

Reklama


Parametry produktu...

Fotogalerie produktu...

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.