Samsung Galaxy Note 10 Lite a Galaxy S10 Lite oficiálně: Specifikace, ceny a datum prodeje Vše na jednom místě

03.01.2020 16:37 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Samsung představil nové telefony Galaxy S10 Lite a Galaxy Note 10 Lite, které společnost začne prodávat během několika týdnů.
  • Modely nabídnou velké displeje, procesor z loňských vlajkových telefonů a poměrně velké baterie s rychlonabíjením.
  • Galaxy S10 Lite bude stát 16 999 korun a Galaxy Note 10 Lite bude dostupný za 15 499 korun.

Veletrh CES v Las Vegas ještě nezačal a výrobci už začínají ukazovat nová zařízení. Stejné je to i u Samsungu, který dnes představil modely Galaxy A51 a Galaxy A71 (podrobné informace v článku Známe české ceny Galaxy A51 a Galaxy A71). Překvapivě jihokorejský výrobce představil také hodně očekávané modely Galaxy S10 Lite a Galaxy Note 10 Lite, u kterých konečně známe veškeré specifikace i cenovky.

"Modely řad Galaxy S a Galaxy Note slaví dlouhodobě úspěchy po celém světě. Stojí za nimi naše soustavné úsilní o inovace, díky nimž nabízíme to nejlepší v celém oboru, pokud jde o výkon, umělou inteligenci i služby," vyjádřil se při představení prezident a generální ředitel divize IT v Samsungu DJ Koh.

Oba modely se od sebe nijak zvlášť neliší a mají mnoho specifikací totožných. Displeje jsou u obou zařízení veliké 6,7" s Full HD+ rozlišením a jedná se o Super AMOLED Plus Infinity-O panel. Znamená to tedy, že u obou zařízení nalezneme opět průstřel uprostřed horní části displeje, jež ukrývá 32Mpx přední kamerku. Další společnou věcí je kapacita baterie, která je dobrých 4500 mAh, což slibuje dobrou výdrž. Oba dva modely také nabídnou duální šuplíček na SIM karty (2x Nano SIM, případně 1x SIM a 1x MicroSD).

Jdeme však k odlišnostem. Zadní strana Galaxy S10 Lite nabízí modul fotoaparátu s třemi objektivy - hlavní 48 Mpx (Super Steady OIS AF), širokoúhlý 12 Mpx a makro 5 Mpx. Tři fotoaparáty má taktéž Galaxy Note 10 Lite, ale v kombinaci hlavní 12 Mpx, širokoúhlý 12 Mpx a teleobjektiv 12 Mpx.

Samsung Galaxy S10 Lite má tedy lepší fotoaparáty a má dokonce i výkonnější procesor. V zařízení tepe Snapdragon 855 v kombinaci s 8GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm. Oproti tomu Note 10 Lite má domovský procesor Samsungu, tedy Exynos 9810 v kombinaci s 6GB RAM a 128 GB vnitřním úložištěm. Oba dva modely samozřejmě běží na nejnovějším systému Android 10 s nadstavbou One UI 2.0.  U Notu 10 nesmíme ještě zapomenou na dotykové pero S-Pen, které by mohlo být pro hodně lidí velkým lákadlem, stejně jako přítomný 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek.

"Model Galaxy S10 Lite bude k dispozici v České republice počátkem února ve dvou barevných variantách - černé a modré - za doporučenou maloobchodní cenu 16 999 korun," informovala tisková mluvčí Samsungu pro ČR Leona Daňková s tím, že druhý model Galaxy Note 10 Lite bude dostupný od poloviny ledna ve stříbrné a černé barvě za 15 499 korun.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Radek Pokorný-7. leden 2020

    Má vůbec Samsung Note nějakou konkurenci s S-Pen

    Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.