Samsung Galaxy A9 má čtyři fotoaparáty i sebevědomou cenu "Áčková" řada se dostává do teritoria OnePlus

11.10.2018 11:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300

Samsung jako vůbec první výrobce na světě dnes představil telefon se čtyřmi hlavními fotoaparáty. Jmenuje se Galaxy A9 a krom fotoaparátů nabídne i řadu dalších funkcí a zajímavou hardwarovou výbavu. Nebyl by to však Samsung, aby si za tu parádu nenechal pořádně zaplatit. Tím se přibližuje Samsung stále blíže Applu, avšak korejský gigant si dovoluje vyšší ceny i mimo vlajkovou třídu, s kterou nechce mít Apple nic společného.  

Důkazem je právě i nové Galaxy A9, které vypadá na papíře senzačně. Pominu-li tak trochu směšně vypadající zástup foťáků na zádech, vypadá Galaxy A9 jako každý prémiový telefon se skleněnými zády. Čtečka otisků prstů je tu přitom na boku v zapínacím tlačítku stejně jako u levnějšího Galaxy A7. Přidalo se však tlačítko pro asistenta Bixby na levé straně. O voděodolnosti nepadlo bohužel ani slovo, a tak se tato dříve velká přednost nadále vypařuje z řada Galaxy A. 

Vepředu je poté 6,3palcový Super AMOLED displej s poměrně tenkými rámečky a Full HD+ rozlišením. Pod displejem najdeme stále dostatečně výkonný Snapdragon 660, ale pravdou zůstává, že vzhled k ceně by se tu novější Snapdragon 710 vyjímal lépe. I tak výkon na hraní her scházet nebude, a to i díky 6 GB RAM. Úložiště má již 128 GB a je možná jej rozšířit o microSD kartu. Systémem je bohužel stále ještě Android 8.0 Oreo. Co mě velice těší je nasazení USB-C i zde, jelikož to citelně chybělo u Galaxy A7. Když už jsme u nabíjení, tak přejděme k baterce, jež má velice dobrých 3800 mAh. Ve spojení s AMOLED displejem lze tedy očekávat velice dobrou výdrž. 

Tím hlavním je tu však až čtveřice hlavních fotoaparátů, z kterých mám upřímně menší obavy. Hlavní senzor má 24 Mpx a světelnost f/1.7, druhý je 8Mpx širokoúhlý snímač se 120°záběru a třetí jen 5Mpx foťák pro rozmazání pozadí. To je na papíře úplně stejná sestava jako v případě Galaxy A7 a tam se fotoaparát zrovna nepředvedl obzvláště kvůli agresivnímu postprocesingu. Doufám tedy, že jde o jiné senzory se stejnými specifikacemi, nebo Samsung razantně vylepší zpracování fotek. Jinak ve vyšší cenovce snadno neobstojí. A9 má dále navíc ještě nový 10Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem, na jehož výkony si musíme počkat. V každém případě neuvádí Samsung nic o optické stabilizaci, což zamrzí. Pro pořádek je tu také 24Mpx přední kamerka na selfies a odemykání obličejem. 

Celkově vypadá tedy Galaxy A9 jako slibné zařízení, ale stále jsem vám ještě neřekl cenu. Telefon bude u nás k dispozici od poloviny listopadu v černé a modré barvě za velice sebevědomých 14 999 Kč. To už seženete levněji telefony jako OnePlus 6T, ASUS ZenFone 5Z, Honor 10 či Huawei P20. Samsung to tedy nebude mít vůbec jednoduché a nezbývá než doufat, že se blýskne výkony té spousty fotoaparátů. Počet totiž není vše a určitě sami víte, že minimálně ten čtvrtý snímač pro rozmazání pozadí by tam ani nemusel být. Snad nás dokáže ale Samsung přeci jen překvapit


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.