Samsung chce údajně zapomenout na ultrazvukové čtečky otisků prstů Nedivíme se

26.11.2019 11:59 / od Honza Nuc
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Nedávné problémy s ultrazvukovou čtečkou otisků prstů u telefonů z řady Galaxy S10 a Note 10 donutí zřejmě jihokorejský Samsung jednat.
  • Podle deníku The Korean Times by mohl Samsung opustit ultrazvukové čtečky a nahradit je těmi běžnějšími, optickými.

Samsung představil ultrazvukovou čtečku od Qualcommu v letošním roce. Čtečka debutovala ve vlajkových modelech Galaxy S10 a následně ji výrobce implementoval i do řady Note 10. Nový skener měl být rychlejší, přesnější a hlavně bezpečnější oproti optickým čtečkám. Nakonec proces skenování prstu trvá daleko déle, než u optických čteček a s bezpečnostní to také nevypadá dobře (více v článku Čtečka otisků prstů Galaxy S10 a Note 10 je na tom ještě hůř, než jsme mysleli).

Čtečka se totiž dala obejít pomocí klasické fólie a odemknout nezaregistrovaným prstem, dokonce i kloubem prstu. Celá situace dospěla až do takové fáze, že některé zahraniční i tuzemské banky omezily přihlašování do bankovních aplikací pomocí otisku prstu pro majitele dotčených telefonů.

Deník The Korean Times s odkazem na zdroj, který chtěl zůstat v anonymitě, tvrdí, že Samsung má údajně přejít u dalších modelů telefonů na optické čtečky. "Pokud Samsung nahradí čtečky otisků prstů běžnějšími optickými čtečkami, budou z toho profitovat domácí společnosti, jež je nabízí," vyjádřil se analytik Samsung Securities Lee Jong-wook.

Co se týče ultrazvukové čtečky jako takové, Qualcomm by měl 3. prosince představit její vylepšenou verzi. Jak moc lepší bude a zda ji uvidíme v některých budoucích telefonech je však vzhled ke její pověsti prozatím nejasné. Osobně bych radši, kdyby dal Samsung zkrátka tradiční kapacitní čtečku na bok, ale to se už nestane.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.