Samsung by mohl odkoupit část společnosti ARM, tvůrce procesorů Přidají se i další?

05.08.2020 05:00 / od Honza Nuc
techarena.cz
  • Společnost ARM Holding stojící za architekuturou je na prodej a už se objevují první zájemci o koupi.
  • Celou společnost chtěla koupit Nvidia, ale to se jí pravděpodobně nepodaří. Pravděpodobnější je tedy odkoupení několika společnostmi.
  • O část ARM Holding má zájem dokonce jihokorejský Samsung.

Nvidia už tuší, že jí koupě ARM Holding za 55 miliard dolarů (přes 1,2 biliony korun) nevyjde. Proti by totiž byly zřejmě antimonopolní úřady v USA, Japonsku, Číně, Evropské unii a Jižní Koreji. ARM Holding tak pravděpodobně koupí, respektive o podíly ve společnosti se podělí, hned několik subjektů. Vlastník ARM Holding je od roku 2016 společnost Softbank, která má však momentálně problémy, a zvažuje dva způsoby - prodej celého ARMu, případně rozprodání podílů. Více pravděpodobná je druhá možnost a mluví o tom i analytik Jima Handy z Objective Analysis.

Handy se přiklání k verzi, že vznikne konsorcium společností, jež postupně skoupí větší či menší podíl v ARM Holding. Má se jednat o společnosti Rambus, Cadence a Synopsis. Překvapivě ale o odkupu podílu ve firmě uvažuje i jihokorejský Samsung. Ten má údajně zájem o tři až pětiprocentní podíl. Samsung by tak mohl v budoucnu docílit nižších licenčních poplatků za užívání ARM technologií v případě procesorů Exynos. 

Je však možné, že v budoucnu uslyšíme také o tom, že o koupi podílu v ARM Holding uvažují i jiní velcí hráči jako Apple nebo Qualcomm. V podstatě všichni velcí výrobci z technologie ARM těží, a tudíž i menší podíl ve společnosti by hrál velkou roli v případném dlouhodobějším snížení nákladů. 


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.