Samsung a jeho řada Galaxy S20. Velký meziroční posun, 5G a 108Mpx foťák Velké lákadlo pro spoustu uživatelů

12.02.2020 09:00 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Dlouho očekáváná akce Unpacked od jihokorejského Samsungu je za námi a máme toho hodně k probrání, jelikož společnost představila celkem čtyři nové modely, jež uvede na trh.
  • Jedná se samozřejmě o telefony Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra a ohebné véčko Galaxy Z Flip.
  • Představení nových Samsung zařízení bylo možné sledovat živě a celý záznam naleznete na konci článku.

Pokud se zajímáte o chytré telefony (a věřím, že ano, když tohle čtete), tak vás informace o nových zařízeních vůbec nepřekvapí. Už dříve totiž unikly veškeré důležité informace o specifikacích, designu i ceně a my jsme je samozřejmě shrnuli v obsáhlém článku.

My si ale všechny informace hezky zopakujeme a navážeme tak na živé představení, jež startovalo v úterý ve 20 hodin. Jako úplně první zařízení představil Samsung nové ohebné véčko Galaxy Z Flip, o kterém si více můžete přečíst v našem samostatném článku.


Trojice vlajek, tentokrát bez kompaktu

Po ohebném modelu přišly na řadu už regulérní modely z nové řady Galaxy S20. Tím nejzákladnějším telefonem je v nově představené trojici zařízení Galaxy S20, jenž nahrazuje místo loňské Galaxy S10e. Tím pádem by mohlo nastat zklamání pro ty, kteří se těšili na kompaktní model. Ten už nebude.

Galaxy S20 totiž nabízí 6,2“ Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X displej (Mimochodem, taky si myslíte, že to označení displeje je strašné?). Uprostřed horní strany displeje nalezneme malý průstřel s přední 10Mpx kamerkou a Dual Pixel ostřením. Vůbec poprvé Samsung u svých telefonů navýšil obnovovací frekvenci displeje, a to rovnou na 120 Hz. Nicméně pozor, pokud si telefony zakoupíte, dostanete nastavení displeje v nejvyšším rozlišení s 60Hz obnovovací frekvencí. Pro vyšší frekvenci si budete muset zapnout v nastavení. Při 120 Hz však ztratíte i vysoké rozlišení, které nahradí Full HD. Ale za tu plynulost to určitě stojí. Co se týče většího modelu Galaxy S20+, tak je s menším modelem v těchto bodech, a spoustě dalších, totožný. Akorát velikost displeje se zvětšila na 6,7“.

I fotoaparáty obou modelů jsou totožné. Dostáváme tak hlavní 12Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, ostřením Dual Pixel a lehce horší světelností f/1.8. Samotný senzor se oproti Galaxy S10 zvětšil, což by mělo zajistit lepší dynamický rozsah i kvalitnější noční fotografie. Druhým objektivem je 12Mpx širokoúhlý se záběrem 120° a opět zvětšeným senzorem. Bohužel Samsung nepřidal ostření, což je škoda.


No a největší pozornost získal 64Mpx teleobjektiv se světelností f/2.0, který má optickou stabilizaci trojnásobný hybridně-optický zoom a třicetinásobný Super Resolution Zoom. Tímto objektivem zároveň můžete natáčet video až v 8K při 24 FPS. Na video ve více FPS musíte využít hlavní objektiv. A ještě je důležité zmínit, že Samsung Galaxy S20+ má navíc ještě jeden senzor, a to ToF.

Uvnitř telefonů jinak tepe procesor Exynos 990 (na jiných trzích Snapdragon 865) v kombinaci s 8GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD karty až do kapacity 1 TB. Dále zmíním zvětšenou baterii o kapacitě 4000 mAh, respektive 4500 mAh u Galaxy S20+. Nabíjení pomocí kabelu je 25W, bezdrátové 15W a reverzní 9W také nechybí.

Nechybí ani kvalitní stereo reproduktory, avšak už klasicky chybí 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek. To však nevadí, protože k telefonům v předobjednávkách dostanete teď i sluchátka Galaxy Buds+. Jinak nesmím zapomenout na ultrazvukovou čtečku otisků prstů v displeji. Bohužel Samsung čtečku nijak nevylepšil a využil tu z Galaxy S10, jenž měla v loňském roce závažný problém se zabezpečením. Jihokorejský výrobce však pouze vylepšil software. Nic extra se tedy bohužel nemění.

Co se týče cenovek, oba telefony Samsung nabízí v konfiguraci 8/128GB a Galaxy S20 stojí 22 990 korun a Galaxy S20+ pak 25 990 korun.Galaxy S20 s Ultra fotoaparátem

Jako poslední na řadu přichází nejvyšší model z celé řady – Galaxy S20 Ultra. Nabízí obrovský 6,9“ displej, který je však úplně stejný jako u dvou předchozích modelů. Opět tedy průstřel, tentokrát však s 40Mpx selfie kamerkou. Jinak je zde samozřejmě možnost využívat displej a jeho 120Hz obnovovací frekvenci. Čtečka v displeji je samozřejmostí.

Hardware je taktéž až na několik detailů totožný. V České republice budou dostupné verze 12/128Gb a 16/512GB s rozšiřitelnou uživatelskou pamětí o microSD karty až do výše 1TB. Baterie pak narostla na krásných 5000 mAh, což je jasné skrz obrovský displej. Potěší i rychlé 45W kabelové nabíjení, avšak v balení naleznete pouze 25W nabíječku. Rychlejší si musíte dokoupit. Samozřejmě zůstává bezdrátové i reverzní nabíjení.

Největším lákadlem jsou však modelu Galaxy S20 Ultra fotoaparáty na zadní straně. Objektivy jsou uložené do velkého obdélníkového modulu, který jsme dříve hodně kritizovali právě za jeho velikost. A opravdu je obrovský. Nicméně nakonec modul nevypadá až tak zle, jak jsme se obávali. Menší však být mohl…

Hlavní fotoaparát nabízí skvělých 108 Mpx se světelností f/1.8, optickou stabilizací a skládáním devíti pixelů do jednoho. Jsme zvědaví, jaké nakonec budou s objektivu fotografie. Logicky čekáme skvělé snímky s dobrým dynamickým rozsahem a skvělými nočními. Bude však zajímavé srovnat fotografie z nižších modelů s fotografiemi od modelu Ultra.

Dále zde nalezneme 48Mpx teleobjektiv, jež spojuje čtyři pixely do jednoho a má světelnost f/3.5, optickou stabilizaci a má dokonce lepší optiku než Huawei P30 Pro. Fotoaparát nabízí desetinásobný hybridně-optický zoom a stonásobný Super Resolution Zoom. Čistě optický zoom je však jen při nejlepším pětinásobný. A hezky použitelný nejvyšší zoom je údajně 30 až 50násobný.  No a dále zde najdeme 12Mpx širokoúhlý objektiv a ToF senzor.

No a cenovka je samozřejmě daleko vyšší, než u prvních dvou modelů. Galaxy S20 Ultra totiž stojí ve verzi 12/128 GB 34 990 korun. V případě varianty 16/512 GB už zaplatíte 39 990 korun. Dostupná bude i v České republice pouze 5G verze.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.