S Xiaomi Mi 10 Ultra můžete řídit auto na dálku. Máme video Zajímavá prezentace 5G sítí

08.09.2020 18:00 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
  • Xiaomi minulý měsíc představilo nový telefon Mi 10 Ultra s podporou nejnovějších 5G sítí, ale bez globální dostupnosti.
  • I tak ale čínský výrobce udělal video, ve kterém prezentuje rychlost 5G sítí. Ukazuje totiž, že i telefonem můžete ovládat závodní automobil.

Xiaomi video sdílelo na svém oficiálním účtu na čínské sociální síti Weibo. Vedle sebe Xiaomi postavilo dva profesionální řidiče závodních automobilů a uspořádalo závod. Nebyl to ale jen tak obyčejný závod, protože jeden z řidičů dostal klasický automobil, do kterého si sedl za volant a závod odjel. Druhý z řidičů však do svého automobilu vůbec nenastoupil. Závodní vůz totiž Xiaomi upravilo tak, aby se dalo ovládat dálkově pomocí telefonu Mi 10 Ultra a rychlý přenos informací z telefonu do auta a zpět zajistily nejnovější 5G sítě. 

Důležité je ještě zmínit, že řidič, který měl k dispozici telefon s řídícími prvky a obrazovky, které přenášely obraz z automobilu, seděl fyzicky od automobilu vzdálený přes tři tisíce kilometrů. Xiaomi tak chtělo prezentovat, že 5G sítě mají smysl a že zpoždění je minimální. V tomto případě se jednalo o zpoždění 1 ms.


Z videa má mít divák pocit, že dálkově ovládaný automobil celý závod vyhrál. Je ale velice pravděpodobné, že se jedná pouze o marketingový trik, protože ve videu lze udělat cokoliv. Navíc výborného řidiče, který je na trati v automobilu fyzicky a může ihned reagovat prostě nenahradíte. Stále je to ale zajímavá ukázka. 


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.