S Androidem 11 bude možné Pixely ovládat poklepáním na záda Pouze exkluzivně pro telefony Google

21.02.2020 07:00 / od Michal Šrajer
foto:  Google
  • Android 11 přidá do telefonů Pixel po Active Edge a Motion Sense další druh gest.
  • Nově půjde poklepat na záda telefonů, čímž se spustí vámi vybraná funkce či aplikace.
  • Vše funguje čistě za pomoci gyroskopu a akcelerometru.

Jak už bývá zvykem, jen pár hodin po vypuštění Androide 11 Developer Preview 1 se nadšení vývojáři pustili do práce. Celý kód nového Androidu je zevrubně procházen a rozebrán, aby se z něj vydolovaly všechny funkce, na kterých může Google pracovat. V následujících dnech budeme tedy velice často psát o různých novinkách v Androidu 11, ostatně už jsme tak učinili, a dnešek nebude výjimkou.

Redaktoři serveru xda-developers.com našli během procházení části systému odpovědné za prostředí telefonů Pixel (SystemUIGoogle APK) zmínku o zcela nové kategorii ovládacích gest jménem “Columbus”, které se tak řadí mezi již známý Active Edge (mačkací boky) a Motion Sense (bezdotyková gesta Pixelu 4 ). Dle koncovky “com.google” víme přitom, že budou gesta rozhodně určena exkluzivně pro Pixely a nejedná se o funkci pro Android 11 celkově. To by musela mít funkce koncovku “com.android”.

Ale dost technických řečí, co přesně “Columbus” dělá? Po jeho zapnutí stačí dvakrát poklepat na záda telefonu a ten zapne vámi vybranou aplikaci. Očividně přitom telefon nepotřebuje žádný speciální hardware, jelikož fungují gesta jak na Pixelu 2 XL, tak na Pixelu 4. Vše funguje čistě pomocí gyroskopu a akcelometru. Aby se poté zamezilo zapnutí gest omylem, systém sleduje, zda máte otevřenou klávesnici, zda nenabíjíte, zda není zakryt fotoaparát a podobně.  

Prozatím se mohou na poklepání zad namapovat zkratky jako otevření Google Asistenta, otevření fotoaparátů, vypnutí budíku, zapnutí/vypnutí videa či hudby, otevření notifikační lišty, ztišení příchozího hovoru či otevření uživatelem vybrané aplikace. Už nyní jsou tedy možnosti využití velice široké. Na různé příklady se můžete podívat ve videích níže.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.