Rozlučte se s Cortanou. Microsoft chystá velké změny Firemní uživatelé mohou být zatím v klidu

11. březen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Microsoft
  • Cortana se ani po letech výrazně neprosadila a Microsoft vymýšlí, co s ní dál.
  • Výrazně okleští běžné uživatelské služby a zaměří se na plánovaný projekt Microsoft 365 a firemní sektor.

Ze všech známých hlasových asistentů (Alexa, Google Assistant, Siri) byla Cortana víceméně vždy ten čtvrtý vzadu. Jistě tomu napomohl její start v roce 2014 na platformě Windows Phone, která se nikdy masově neprosadila. A už se to s ní táhlo… Není proto velkým překvapením, že se ji Microsoft zdá se rozhodl pomalu zatlačit do pozadí a časem možná nakonec v tichosti zcela ukončit. Nasvědčuje tomu vyjádření viceprezidenta společnosti Andrewa Shumana, ve svém blogovém příspěvku.

Reklama

Ke změnám dojde spolu s jarním updatem Windows 10. Tou hlavní bude podmínění funkčnosti Cortany přihlášením se do svého školního, pracovního nebo Microsoft účtu. Uživatelé s lokálním účtem budou mít smůlu. Skončí podpora chytré domácnosti, zařízení či služeb třetích stran a hudby. Sem zřejmě spadají i chytré reproduktory ovládané hlasem poslouchající své okolí, jejichž rozšířenost byla stejně špatná, ne-li takřka nulová. Androidová aplikace Microsoft Launcher přijde o Cortanu koncem dubna.

Shuman ve svém vyjádření často zmiňuje Microsoft 365, což by měla být na podniky zaměřená cloudová služba spojující operační systém, kancelářské aplikace a cloudové služby. Zde vidí hlavní uplatnění Cortany jako pomocníka při používání kalendáře, emailu, prohlížeče Bing apod.

Reklama

Zacílení na firemní segment je tedy evidentní a je otázkou, zda si někdo v Microsoftu myslí, že byla tam Cortana mohla skutečně uspět a být reálně používána, nebo je to jen poslední marný pokud dát jí ještě jednu šanci, než ji odepíše jako další produkt, který se ani po letech neprosadil.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.