Rozdíl mezi SSD a klasickým HDD poznáte na první kliknutí

26.06.2020 10:27 / Komerční článek
foto:  Technimax

Ptát se na to, jestli poznáte rozdíl mezi SSD a HDD je stejné, jako ptát se, zda bude pohodlnější cesta do Bulharska letadlem nebo autobusem. Rozdíl mezi jednotlivými disky poznáte při každém kliknutí, a to i v případě, kdybyste jej použili na starším repasovaném notebooku.

Hučí, cvaká a je pomalý, váš HDD

HDD je zkratkou slova Hard Disk Drive, v češtině pevný disk. U nás se někdy označuje jako HDD disk, ačkoliv slovo disk je pak použito nelogicky a dvakrát.Uvnitř disku jsou otáčivé plotny a záznam se čte a uchovává během otáček. Čím vyšší otáčky, tím rychlejší je disk, a tedy i váš počítač při práci.

Uvnitř pevného disku jsou mechanické součásti a znatelně slyšíte, když disk pracuje. Z důvodu mechanických částí je disk poměrně náchylný na poruchy. S výrazným hlukem se můžete setkat zejména u starších počítačů.

Pomalá reakce počítače vás při práci nesmírně zdržuje, nelze pracovat s více okny najednou a jste nervózní. Pokud máte ve své pracovně nebo kanceláři postarší repasovaný notebook a ve chvíli, kdy mačkáte tlačítko zapnutí si jdete zároveň vařit kávu, řešení je docela snadné.

Tichý, rychlý, výkonný, nový SSD

SSD je zkratkou Solid-state drive, tedy i on má ve zkratce obsaženo slůvko disk. Disk je bez mechanických částí a data se ukládají a čtou z paměťových čipů. Podobný princip používá flash disk nebo SD karta.

SSD se vyznačuje nižší spotřebou elektrické energie, tichým chodem, minimální poruchovostí, a především vysokou rychlostí.

Jak vám SSD usnadní práci? Odpadne nervozita a dlouhé čekání. Vůbec nepotřebujete nový počítač.Stejnou službu vám odvedou repasované notebooky stačí jen dokoupit SSD. Jestliže jste dříve po zapnutí počítače stihli kávu, toaletu a hovor s přáteli, teď nestihnete ani dosednout na židli. Start počítače bude rychlostí blesku a rozloučit se můžete i s otravných točivým kolečkem uprostřed stránky. Už jej nikdy neuvidíte. Práce bude mnohem příjemnější.

Jízda s SSD

Počítač nebo notebook je pracovním nástrojem a potřebujete partnera, který reaguje okamžitě. Při představě zmíněné cesty do Bulharska autobusem jste se jistě otřepali a volili byste letadlo. Větší rychlost, větší pohodlí, žádnou nervozitu a jízdu bez únavy. Přesně takový je SSD. HDD je tím únavným, otravným autobusem, kdy nervozita stoupá už v první zatáčce. Rozlučte se s nejpomalejší součástí vašeho počítače a zvolte SSD. Hodí se pro notebooky DELL , Lenovo, Asus i jiné.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.