Rolovací televize od LG je impozantní skvost bez pořádného využití My bychom si raději koupili třeba 8K televizi od Sony

15.01.2019 09:05 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • O rolovatelné televizi LG se mluví už hodně dlouho, ale až nyní jsme jí viděli naživo hezky zblízka
  • Technologie je to vskutku působivá, avšak praktické využití ve většině domácností podle nás nemá
  • Věříme spíše budoucnosti s MicroLED televizemi

Už roky se o ní mluví a letos jsme jí konečně na vlastní oči viděli. LG představilo na CESu komerční verzi své rolovací OLED televize, která se stala okamžitě dost možná tím největším hitem veletrhu. Každým dnem se před pultem s těmito televizory hromadily různá ocenění od nespočtu zahraničních médií a je snadné vidět proč. 

Hned po vchodu na stánek LG je pětice rolovatelných televizorů to první, co každý uviděl a každým dnem stály před tímto místem davy lidí. LG zde totiž udělalo takovou menší show, kdy televize synchronizovaně zajížděly a opět vyjížděly. Mohli jsme si tak vše prohlédnout, ale ne moc zblízka, jelikož se o svá děťátka LG pochopitelně bálo. Mechanicky jde o křehké zařízení, avšak i z větší vzdálenosti nelze něž žasnout. 


Jde rozhodně o impozantní technologii, která je ovšem podle nás velice omezená, co se praktičnosti týče. LG totiž prezentuje tuto televizi jako zařízení, které lze dát na místa, kam běžný televizor nedáte. Lze si jí dát do otevřeného prostoru před postel, doprostřed místnosti či před okno. Vsadíme se ale, že pro většinu lidí by bylo takové místo nepraktické a stejně by skončili s televizí u zdi. Na takové využití by musel být zkrátka pokoj designován. Nemluvě o faktu, že tyto televizory mají 4K rozlišení a jsou se svými 65 palci i menší než drtivá většina televizí na CESu.  

To by samo o sobě ničemu nevadilo, ale kvalitou se opravdu nemohou rovnat 8K i 4K panelům, které jsme viděli u jiných výrobců. Samsungu nám ukázal dost možná tu nejkrásnější 8K televizi na trhu, ale těsně v závěsu nás velice překvapilo i Sony se svou MASTER sérií. Ať už šlo o 8K obry či menší extrémně tenké 4K televize, tak Sony na tom bylo podle našich zkušeností kvalitou obrazu o něco lépe. Byť LG se zase zablýsklo zvukem, jelikož může mít ve velkém podstavci mnohem větší reproduktory.  

Když to vezmeme kolem a kolem, tak je rolovací televize od LG velice impozantním kouskem technologie, která se má dokonce začít už tento rok prodávat za prozatím neznámou ale určitě zatraceně vysokou cenu. Neexistuje však mnoho praktických důvodů, proč po takovém typu televizoru sáhnout. My bychom si tedy raději počkali na nové MicroLED televize anebo sáhli po nádherné 8K televizi od Sony a ještě bychom určitě ušetřili.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.