ROG Zephyrus 14 je výkonným notebookem s líbivým vzhledem Dle mého se povedl

07.01.2020 06:00 / od Honza Nuc
foto:  ASUS
  • Republic of Gamers (ROG) je známou podznačkou společnosti Asus zabývající se herními zařízeními, z nichž jsme některé již recenzovali.
  • Veletrh CES 2020 v Las Vegas přinesl další ultimátní zařízení pro hráče, které nabídne líbivý design a především kupu výkonu.
  • Asus ROG Zephyrus G14 však nebude pro každého.

ROG Zephyrus 14 se svou velikostí vleze do klasického batohu. Je tlustý pouze 17,9 milimetru a váží 1,6 kilogramu. Tělo notebooku je vyrobené z kombinace hliníku a hořčíku a mělo by odolat otiskům prstů. Zařízení je hranaté a dle mého vypadá naprosto úžasně, co se týče designové stránky. Šmrnc Zephyru G14 dodává také fakt, že pokud byste si vybrali variantu AniMe Matrix, dostanete víko notebooku pokryté mini LED. V tomto případě se dá na víku zobrazit čas, GIFy či nějaké ornamenty a loga. Vypadá to zajímavě a rozhodně se jedná o nevšední kousek.

Co má ale Zephyrus G14 pod kapotou? Nalezneme zde grafiku Nvidia GeForce RTX 2060 na Nvidia Turing architektuře, což by mělo znamenat dobrý herní zážitek. Navíc by měl Zephyrus dobře zvládat hraní a streamování zároveň bez zbytečných záseků. K tomu dostanete procesor AMD Ryzen 7 4800HS (v nejvyšší konfiguraci) v kombinaci s až 32GB DDR4-3200 RAM. Co se týče paměti jako takové, k dispozici je až 1TB SSD.

Asus Zephyrus G14 má mít i vylepšené chlazení díky jinak řešeným větráčkům, které mají být tišší a udržet hluk při zapnutém Turbo módu pod 45 decibely.

Pro milovníky USB-C portů je zde pak dobrá zpráva, protože zařízení nejen že takový port nabízí, ale můžete přes něj přímo notebook dobíjet až 65W. Samozřejmě to budete využívat jen v případě, že budete potřebovat zařízení pouze lehčí úkony. Při hraní her využijete klasického nabíjecího portu. USB-C ale můžete využít také jako DisplayPort. Dále zde ale máme HDMI, další USB-C, klasické USB-A a 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek.

Jako poslední nesmím zapomenout zmínit displej, který bude Asus nabízet ve třech variantách. Všechny jsou o velikosti 14 palců, nicméně mají odlišnosti. Je tedy na vás, čemu byste dali přednost, zda lepšímu rozlišní, nebo vyšší obnovovací frekvenci.

  • Full HD, IPS, 120Hz
  • Full HD, IPS, 60Hz
  • WQHD (2560 x 1440), IPS, 60Hz
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.