ROG Phone 3 se pochlubí Snapdragonem 865 Plus i 5G O Zenfonu stále ani slovo

10.03.2020 11:21 / od Michal Šrajer
foto:  ASUS
  • I přes problémy s koronavirem se máme koncem roku dočkat ROG Phonu 3.
  • Navíc má telefon pohánět opět doposud neoznámený Snapdragon 865 Plus.
  • Nový ROG Phone je údajně jistotou, avšak o Zenfonu zatím nevíme vůbec nic.

ROG Phone 2 nemá snadný život. Jako vždy měl Asus i s ním problémy s výrobou a nestíhal ani zdaleka poptávku, která zejména v Číně rapidně rostla. Telefon se dokonce na spoustu trhů ani pořádně nedostal. K tomu se navíc před pár týdny přidal také koronavirus, který výrazně zasáhl výrobní linky společnosti a další kusy se tak v současnosti již nevyrábí a zásoby ze skladů rychle mizí. 

I přesto je však dle mnoha zdrojů jistotou, že ROG Phone 3 letos přijde. Vzhledem ke koronaviru mu to bude patrně trvat delší dobu, ale někdy ve třetím čtvrtletí roku se jej máme dočkat. Navrch se má opět pochlubit zatím nepředstavenou vylepšenou verzí vlajkového procesoru od Qualmcommu. Telefon má být poháněn Snapdragonem 865 Plus, avšak vzhledem k historii nepůjde o extrémní rozdíl oproti standardní verzi.  

Loni měl “Pluskový” procesor jen o 0,12 GHz vyšší takt a letos to bude s největší pravděpodobností velice podobné. Dále by se mělo dostat opět minimálně na 120Hz OLED displej a obří 6000 mAh baterii, kterou bude přístroj potřebovat více než dříve. Do výbavy se má totiž letos přidat energeticky náročné 5G. 

To všechno nechává ovšem mě osobně chladného. Mě zaujal zejména fakt, že už nyní se hovoří i přes problémy s koronavirem o jistém příchodu ROG Phonu 3, zatímco o Zenfonu 7 jsme zatím neslyšeli jediné slovo. Nevyskytl se žádný únik, a dokonce ani spekulace. Jako by se po Zenfonu slehla zem a Asus už na tuto řadu tak trochu kašle. Vzhledem k současné situaci a nulovým informacím bych se tedy vůbec nedivil, kdybychom se letos nástupce skvělého Zenfonu 6 vůbec nedočkali. Snad se platu, ale i kdyby se telefon představil, tak ho Asus stejně nezvládne pravděpodobně efektivně dodávat a skoro nikdo si ho ve finále nekoupí. Stalo se to už mnohokrát a s koronavirem bude výroba ještě těžší.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.