Rodinka Galaxy S20 si v prodejích moc dobře nepovede, tvrdí analytik Uvidíme, jak dopadnou oficiální výsledky prodejů

19.02.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Ohebné véčko Samsung Galaxy Z Flip už si můžete v klidu zakoupit, protože dorazil na trh chvíli po představení.
  • Rodinka Galaxy S20 však prozatím dostupná není, ještě chvíli nebude a známý analytik Ming-Chi Kuo předpovídá, že prodeje nebudou nijak závratné.

Známý analytik Ming-Chi Kuo, jež většinou předpovídá situaci u společnosti Apple, se tentorkát vrhl i na Samsung. Podle jeho odhadů by letos mohl Samsung prodat celkem 30 a 32 milionů kusů telefonů z řady Galaxy S20. Možná byste si řekli, že se je to hodně prodaných kusů. A máte i pravdu. Jenže problém nastává v případě srovnání prodaných kusů loňské řady Galaxy S10, které se prodalo na 36 až 38 milionů kusů (v roce 2019). Pokud budou odhady analytika pravdivé, bude zde poměrně velký pokles v prodejích.

Není se však čemu divit. Nové modely jsou podstatně dražší, než v případě řady Galaxy S10. Loni navíc byl i jeden levnější model Galaxy S10e, který mohl zaujmout ty, jež chtěli kompaktní design a přitom vlajkový výkon za nižší cenu. Letos nic takového nemáme a zájemci se musí spokojit s klasickou Galaxy S20, jež stojí 22 990 korun. To sice na vlajkový model není mnoho, ale potom je skok na Galaxy S20+ na 25 990 korun a nejvyšší model Galaxy S20 Ultra dokonce 34 990 korun. Cenovky tak nemusí hodně zájemců oslovit a hlavně přesvědčit.

Někteří zájemci navíc vyloženě čekali na to, až vyjde nová řada Galaxy S20, aby si mohli koupit zlevněné loňské modely. Přece jen teď běží akce u některých prodejců, kdy vykoupí váš starý telefon a vy tak získáte Galaxy S10 s výrazně nižší cenou a ještě s bonusem od Samsungu. A to se dle mého hodně vyplatí a není potřeba kupovat nejnovější model. Nicméně nechme se překvapit oficiálními výsledky, na které si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.